Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Člověk s knihou v ruce se stává zajímavějším.‘ Kampaň Kniha ti sluší má podpořit čtení

Kultura

  11:16
PRAHA - V pražském knihkupectví Knihy Dobrovský v pondělí začíná informační kampaň na podporu čtení s názvem Kniha ti sluší, kterou pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN). Součástí programu je křest CD autorského čtení Kniha ti sluší. Výtěžek poputuje na konta Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadace Leontinka.

Kampaň Kniha ti sluší foto: Reprofoto

Magnesia Litera 2016: knihou roku je román Daniely Hodrové Točité věty

Křest CD se uskuteční v pondělí od 14 hodin v knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí.

Charitativní akce se zúčastní mimo jiné tvář kampaně Václav Jílek, spisovatelé Michal Viewegh, Václav Větvička, Petr Stančík, Bogdan Trojak a Michal Šanda a předseda SČKN Martin Vopěnka.

Akce opět vrcholí 23. dubna, ve Světový den knihy a autorských práv. Základním cílem kampaně Kniha ti sluší je představit a připomenout knihu v tom nejširším smyslu jako předmět patřící k modernímu, současnému životnímu stylu. Kniha sluší z vnějšku i vnitřně. Tím, že má člověk v ruce knihu, že čte, třeba i ve veřejném prostoru, se stává pro své okolí zajímavější. Tomu odpovídají i vytvořené vizuály. Tvářemi kampaně se stali Hana Vagnerová a Václav Jílek.

Za nákup knih v partnerských knihkupectvích, uskutečněný během týdenních oslav, získají čtenáři jako odměnu audio nosič, na kterém desítka oblíbených českých spisovatelů včetně Haliny Pawlowské, Michala Viewegha či Václava Větvičky namluvila ukázky ze své tvorby. Knihkupci budou tyto dárky pro své zákazníky nakupovat a většina výtěžku z tohoto prodeje poputuje Světlušce Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadaci Leontinka, které peníze využijí na zpřístupňování literárních textů lidem se zrakovým postižením.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...