Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rekordní Colours. Během čtyř dnů dorazilo přes 40 tisíc lidí

Colours of Ostrava

  16:55
OSTRAVA - Festival Colours of Ostrava hlásí rekordní účast. Během čtyř dnů jej podle pořadatelů navštívilo přes 40 700 lidí, o 7000 více než v loňském roce. Nejvíce táhly zřejmě bývalý zpěvák legendárních Led Zeppelin Robert Plant a francouzská zpěvačka Zaz. Informoval o tom mluvčí akce Jiří Sedlák. Policie musela řešit jen minimum problémů.

V dalším ročníku pořadatelé cíleně o překonání návštěvnického rekordu usilovat nebudou. foto: MAFRA - Adolf Horsinka

Ředitelka festivalu Zlata Holušová je s průběhem akce spokojená. "S ohledem na program jsme nezaznamenali závažné komplikace. Velké kapely většinou nechválí. Spíše si jen stěžují, když něco není v pořádku. A to se nestalo," řekla Holušová. Za velký úspěch považuje i rekordní návštěvnost. "Myslím si, že takovéhoto čísla nedosáhl žádný placený festival v Česku.

PSALI JSME:

Pořadatelé zveřejnili i další čísla. Mezi návštěvníky bylo i 2000 dětí, ve dvou stanových městečkách vyrostlo více než 2000 stanů, ve kterých spalo okolo 6000 lidí. O chod festivalu se staralo 3100 členů technického personálu, občerstvení návštěvníků zajišťovalo 1000 stánkařů a udržet pořádek pomáhalo 400 členů ochranky.

Policie řešila minimum případů

S kriminalitou ale velké problémy nebyly. "V jednom případě se jednalo o odcizený batoh, od kterého majitelka na chvíli odešla. Škodu pak vyčíslila na 6000 korun," řekl mluvčí policie Petr Svoboda.

O doklady a hotovost přišel i čtyřiadvacetiletý mladík. I on nechal bez dozoru svou peněženku. Dvaadvacetiletá dívka ve třetím případě přišla o peněženku, kterou však měla u sebe. Škoda je 1500 korun. Poslední případ policisté řešili v noci na neděli. Nedaleko stanového městečka zatím neznámí zloději vykradli zaparkovaný automobil, odnesli hotovost, doklady a osobní věci.

Rekordní Colours. Během čtyř dnů dorazilo za hudbou přes 40 tisíc lidí

V dalším ročníku pořadatelé cíleně o překonání návštěvnického rekordu usilovat nebudou. "V současné době jsme dosáhli hranice, se kterou jsme spokojeni," řekla. Připustila ale, že rezerva ještě je. Kapacita návštěvníků během jednoho dne je nyní dimenzovaná na 40 000 lidí za den. Areál by zvládl i 45 000.

Čtyřdenní festival začal v industriálním areálu Dolní oblast Vítkovic ve čtvrtek. Pořadatelé na 15 scénách připravili přes 200 programových bodů, nejen hudebních koncertů, jichž je přes sto, ale také divadelních představení, filmových projekcí, workshopů či besed.

Zrušeno muselo být pouze vystoupení zpěváka Michala Hrůzy a jeho kapely. Hrůza v noci při potyčce v ostravské Stodolní ulici plné barů utrpěl velmi vážné zranění mozku a nyní leží v umělém spánku v ostravské Městské nemocnici. Policie v této souvislosti obvinila z několika zločinů dva mladíky. Oba jsou ve vazbě.

Autoři: ,