Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chystáme více scén a lepší zázemí, říká ředitelka Colours of Ostrava

Kultura

  17:00
Přes sto hudebních skupin a interpretů, většinou ze zahraničí, ale také divadla, filmy či workshopy, dohromady více než 200 bodů programu na 15 scénách, to vše nabídne od čtvrtka do neděle 13. ročník festivalu Colours of Ostrava. Potřetí se koná v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovic. Hlavními hvězdami letos budou například bývalý zpěvák legendárních Led Zeppelin Robert Plant, francouzská zpěvačka Zaz, kapela National nebo MGMT.

MGMT foto: Colours od Ostrava

Loni festival, který patří mezi největší v Česku, navštívilo rekordních 33.500 lidí. Ředitelka Zlata Holušová ČTK řekla, že letos bude návštěvníků ještě více. "Už v tuhle chvíli můžeme říct, že určitě bude rekord," řekla.

Festival letos přináší řadu novinek. Těmi nejvýraznějšími bude několik nových scén nebo bulvár, který vznikl prodloužením Ruské ulice a povede středem festivalového areálu. "Přibyl nádherný nový prostor Moving stage, nový stan, ve kterém budou probíhat velmi atraktivní programy, kdy se při živé hudbě bude dát opravdu tancovat i za vedení učitelů, bude se tam dát žonglovat. Například tchajwanská kapela napřed zahraje a pak bude učit lidi taiči," řekla Holušová.

The National vystoupí na Colours of Ostrava 2014

The National vystoupí na Colours of Ostrava 2014

Tři nové scény i živý orloj

Tři scény vzniknou v nové budově Velkého světa techniky, kde bude poprvé poetická scéna a v tamním kině filmová scéna. Novinkou bude i "živý orloj" na střeše zvukařské kabiny před hlavní scénou, kde po skončení koncertů vystoupí španělské divadlo Companyia La Tal. "Bude toho tady určitě hodně nového. Spousta výtvarných projektů, divadelních vložek. Ten program je dnes multikulturní a velice pestrý v každém směru," řekla ředitelka.

Pořadatelé vylepšili služby v kempech, přidali tam toalety či sprchy. Ve vzdáleném areálu pod Landekem letos kemp není, novinkou pro návštěvníky je stanové městečko v areálu Slezskoostravského hradu. "Ten kemp je tak kouzelný, že bych se tam z fleku sama přestěhovala," řekla Holušová.

Francouzská zpěvačka ZAZ

Francouzská zpěvačka ZAZ

I když je festivalový areál podle ní každým rokem krásnější, stále je co zlepšovat. "Když je dlouho sucho, je tu trošku pořád větší prašnost, ale to se prostě nedá nic dělat, pořád jsme ještě v průmyslovém areálu. Já můžu jenom slíbit, že rok od roku to bude lepší," řekla Holušová. Areál podle ní ještě stále není usazený. Vznikají tam nové stavby a plochy se rekultivují. "Bude to, myslím si, velice brzo diamant v rámci všech světových areálů. Ale prostě je dobré být při tom a vidět, jak se to rok od roku mění," řekla.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat