Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČT chystá seriál První republika. Má navázat na úspěch Vyprávěj

Kultura

  13:00
PRAHA - Nový seriál České televize, který se začne vysílat na přelomu ledna a února příštího roku, chce podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka navázat na úspěch retro seriálu Vyprávěj. Seriál, který bude sledovat období a atmosféru od roku 1918 do roku 1945, nabídne romantický příběh, kdy se milostné vztahy proplétají s odhalováním starého zločinu.

V jedné z hlavních rolí se představí Pavel Kříž. foto: Česká televize

Režisérem První republiky je stejně jako v případě Vyprávěj Biser A. Arichtev. "Ve srovnání s Vyprávěj, kde jsme se spíš dívali na Čechy s humorem a lehkou nadsázkou, je První republika postavená na klasickém romantickém příběhu lásky," uvedl Arichtev. Seriál bude sledovat konkrétní osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách, a stěhuje se z venkova do pražského Podolí.

Rodina Valentových zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do Prahy.

Podle kreativního producenta ČT Jana Šterna a producenta První republiky Filipa Bobiňského má seriál potenciál upoutat i mnohé distributory v zahraničí. "Probíhají úvodní jednání s klienty," řekl Bobiňski, který stál také za seriálem Vyprávěj.

První série má 22 dílů

Seriál, ve kterém se z herců představí mimo jiné Pavel Kříž, Jan Vlasák, Markéta Plánková, Veronika Nová, Jan Vlasák, Michaela Mauerová, Jiří Vyorálek nebo Robert Urban, v první sérii nabídne 22 dílů. Dvořák ale nevyloučil, že pokud bude seriál úspěšný, ČT by ráda navázala druhou i třetí sérií. Kromě sledovanosti bude ČT mimo jiné hodnotit i úspěšnost seriálu na mezinárodních festivalech. "Vyprávěj byl fenomén a První republika má ambici se stát fenoménem také," uvedl Dvořák. Každou řadu seriálu Vyprávěj, který v červnu skončil, sledovalo v průměru více než milion diváků. Poslední pátou sérii vidělo 1,063 milionu lidí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!