Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diváci zakládají petice proti Nenasytné. Nový seriál si má utahovat z obézních lidí

Kultura

  6:00
Nový seriál Nenasytná (Insatiable) z produkce společnosti Netflix vypráví o plnoštíhlé studentce, která musí drasticky zhubnout, protože se jí smějí spolužáci. Divákům ale požadují jeho stažení, neboť má urážet obézní lidi (fat shaming). Petice za zrušení seriálu nasbírala za pět dní více než 130 tisíc podpisů.

Patty (Debby Ryanová). Seriál Nenasytná (Insatiable). foto: Netflix

Patty (Debby Ryanová) je šikanované plnoštíhlé děvče. Rozhodně se ale svým trapitelům vzepřít, drasticky zhubnout a vykonat tím svou pomstu. Takový je ve zkratce příběh seriálu Nenasytná.

Seriál se představil i poměrně tvrdou ukázkou, ze které nechtěně vyplývá to, že aby měl plnoštíhlý teenager v životě úspěch, musí se sebou opravdu něco dělat. Představitelka Patty, herečka a zpěvačka Debby Ryanová, je ve skutečnosti velmi štíhlá a má na sobě tělovou protézu a make-up. To urazilo některé diváky

Patty (Debby Ryanová). Seriál Nenasytná (Insatiable).
Patty (Debby Ryanová). Seriál Nenasytná (Insatiable).

Petice za zrušení seriálu na serveru change.org má v současné chvíli přes 130 tisíc podpisů. Divákům, slovy zakladatelky petice Florence Givenové, vadí „nejen jedovatost kultury diet, ale i objektifikace ženských těl.“ K debatě o seriálu se připojili i lidé na sociálních sítích.

Kdo reprezentuje Ameriku? Sacha Baron Cohen si v novém seriálu utahuje z celebrit

Podle autorky seriálu je ale dílo založené na jejím vlastním prožitku. Skrze humor se pak filmaři snaží poukázat na to, proč je právě zesměšňování obézních lidí velmi škodlivé.  „Když mi bylo 13, tak mě šikanovali. Objevila se u mě porucha příjmu potravy. Ještě dnes nejsem ve vlastní kůži spokojená,“ napsala na Twitter režisérka a scenáristka Lauren Gussisová.

Společnost Netflix zatím událost nijak nekomentovala. Petice má za cíl 150 tisíc podpisů, než bude předána. Seriál Nenasytná má pak televizní premiéru naplánovanou na 10. srpna.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!