Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fantastická zvířata se brzy vrátí. Grindelwaldovy zločiny vyjdou jako scénář

Kultura

  6:30
PRAHA - Od premiéry filmu Fantastická zvířata s podtitulem Grindelwaldovy zločiny neuplynul ještě ani měsíc, ale už teď je jasné, že stejně jako první díl, vyjdou v knižní podobě jako scénář. Jejich vydání plánuje nakladatelství Albatros na 11. březen příštího roku.

Johnny Depp ve filmu Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny. foto: Reuters

Pohádky pro malé kouzelníky. Bajky barda Beedleho od Rowlingové se nově pyšní ilustracemi

„Scénář k filmu Fantastická zvířat – Grindelwaldovy zločiny je dospělejší a temnější než série o Harrym Potterovi a podle mého názoru je i trochu temnější než autorčin scenáristický debut Fantastická zvířata a kde je najít,” řekl Petr Eliáš, šéfredaktor Albatrosu.

Grindelwaldovy zločiny zavádí diváka (potažmo posléze i čtenáře) do prostředí Paříže, v níž se dnes již světoznámý černokněžník snaží získat přízeň čistokrevných kouzelníků, s nimiž by vládl celému světu. Opět se také představuje řada fantastických zvířat a nových postav.

Stejně jako v případě prvního příběhu o Mloku Scamanderovi i tentokrát na fanoušky nečeká dobrodružný román ale forma scénáře. „Právě na stránkách scénáře čtenář může plně ocenit talent J. K. Rowlingové psát chytré, vtipné a pohotové dialogy,” doplnil Eliáš.

Grindelwaldovy zločiny jsou v pořadí již třetím scénářem, pod který se J. K. Rowlingová podepsala. Na dramatu Harry Potter a Prokleté dítě se ovšem podíleli také Jack Thorne a John Tiffany.

Johnny Depp ve filmu Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny.
Eddie Redmayne ve filmu Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny.

Rukopis J. K. Rowlingové byl v poslední době k vidění především ve spojitosti s novým vydáním Bajek barda Beedleho, které doplnily ilustrace Chrise Ridella. Ilustrované vydání se tak zařadilo mezi první tři díly série o brýlatém čaroději, které svými ilustracemi probudil k životu Jim Kay. V loňském roce také vyšla učebnice Fantastická zvířata a kde je najít s ilustracemi Olivie Lomenech Gillové.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat