Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festivalový víkend: bylo to krásné a nebylo toho dost

Kultura

  7:00
Letošní festivalová sezóna se může začít hodnotit. Anebo radši ještě ne, pár přehlídek - dokonce se zahraniční účastí - na své letošní vydání čeká. Kdo vyrazí za Liberec, může si dokonce vybrat ze dvou výraznějších akcí. Zato klasici už jistě leští svůj půllitr na Dočesnou. Dnešním výčtem pravidelný festivalový průvodce servru Lidovky.cz končí, děkujeme za pozornost.

Prago Union foto: MAFRA - Martin Stolař

Shotgun (6. až 8. září, Hrádek nad Nisou)

Kemp Kristýna s krásným jezerem blízko česko-polsko-německého trojmezí je ideálním místem k odpočinku. Kor tenhle víkend, kdy se mají vrátit příjemné teploty. Ale ani v pátek, ani v sobotu tady moc klidu na spaní nebude. Chladnou noc budou prořezávat rovné i zlomené taneční beaty. Jasným headlinerem je Benjamin Damage vyzbrojený strojovým technem, zadumanější část publika, pro níž jsou hlavní pocity, zase ukonejší Synkro.

 

Grabštejn Worldfest (6. až 8. září, Hrádek nad Nisou)

Ale v okolí Hrádku se kromě počítačových melodií bude linout i zvuk klasických nástrojů. Díky přehlídce alternatiovní a etnické hudby na hradě Grabštejně. A line-up vypadá obstojně. Traband, Vladimír Merta, Ahmed má hlad nebo francouzští kejklíři se saxofony a dalšími žestěmi Sergent Pépére.

  

Holiday Continues (6. až 8. září, Doubí u Tábora)

Malý festiválek s příjemnou atmosférou. Tak se o Holiday Continues mluvilo loni, když proběhl poprvé. Letos to zatím vypadá, že by se na jeho pověsti nemělo nic změnit. Akci rozprostřené mezi pódii s kapelami a DJs vévodí hip-hopoví Prago Union, zbytek doplňují menší a regionální jména.

  

Dočesná (6. až 7. září, Žatec)

Kdo jel v posledních dnech do Karlových Varů, Loun, Žatce nebo třeba do Přerova, jistě zaregistroval, jak studenti nebo brigádníci na vlečkách v chmelnicích strhávají štoky. Největší oslava právě skončené sklizně proběhne letos už po 56. v Žatci. Několik scén a mnoho  domácích jmen. Václav Neckář, Dalibor Janda, Mig 21 či František Nedvěd. Pro tradičního českého pivaře skvělý výběr.

  

Cesta z města (7. září, Vysoká Lípa)

Pro někoho je to už tradiční zakončení príázdnin. A Cesta z města nezklame ani tentokrát. Po zahřívacím pátku láká především na vydatnou sobotní trojici: Xavier Baumaxa, Prago Union a Charlie Straight. Bude to příjemné.

Písničkář Xavier Baumaxa

Písničkář Xavier Baumaxa

  

Barevná planeta (7. září, Ústí nad Labem)

Při pohledu do programu musí milovník worldmusic sténat blahem. Za každou kapelou závorka s jinou zemí původu a navíc mnoho účinkujících. Vypíchnout někoho nejde, přijedou umělci ze Sýrie, Jamajky i Konga.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...