Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: Quentin Tarantino si na opravu hodinek najal francouzskou služebnou

Kultura

  18:00
Třetí srpnový týden míří do českých kin tři filmy. Dlouho očekávanou novinku Quentina Tarantina doplní originální česká pohádka a vtipné trable jedné komiksové chůvy.

Leonardo DiCaprio jako herec Rick Dalton. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019). Režie: Quentin Tarantino. foto: SPE

Tenkrát v Hollywoodu
USA, režie: Quentin Tarantino

Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) je dohasínající hvězda westernových seriálů, pro kterou už moderní doba roku 1969 nemá místo. Ta nejlepšího kamaráda má svého vlastního kaskadérského dvojníka Cliffa Bootha (Brad Pitt). „Oba se neúspěšně snaží prosadit v Hollywoodu, který již nepoznávají. Ale Rick má velmi slavnou sousedku Sharon Tateovou, která se již záhy stane obětí síleného vraždícího kultu. 

Hodinářův učeň
ČR/SR, režie: Jitka Rudolfová

Mladíkovi Urbanovi (Michael Balcar) tři sudičky při narození přiřkly poměrně protichůdné věštby - jedna zmar a bídu, dvě úspěch a bohatství. Urban časem přijde o rodiče a je přijat do učení k hodinářovi. Aby mu zamezil chodit za svou dcerou, pošle hodinář Urbana do světa hledat bájné hodiny, které možná ani neexistují. Urbanovi ale celou cestu v patách kráčejí ony tři sudičky...

Bécassine!
Francie, režie: Bruno Podalydés

Mladičká Bécassine je zasněná, milá, dobrosrdečná a také trochu nemotorná dívka. Slouží v rodině bohatých lidí, kteří mají malou dceru Loulotte. Bécassine a Loulotte se stanou nerozlučnými kamarádkami, ačkoliv je jedna chůvou a druhá její svěřenkyní. Rodinná komedie Bécassine je adaptací slavného francouzského komiksu. 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!