Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Guts Pie Earshot třikrát v Česku: stačí nám cello a bicí souprava

Kultura

  13:23
PRAHA - Originální německé duo Guts Pie Earshot v příštím týdnu opět skříží svoje cesty s tuzemskými kluby. 18. června se zastaví v královehradecké La Putice (společně s Tummo), o den později na již tradičním bojkovickém Miš Maš festivalu a do třetice 20. června v plzeňském klubu Pod kopcem.

Guts Pie Earshot foto: Reprofoto

Guts Pie Earshot Pozoruhodné duo Guts Pie Earshot ve skromném obsazení bicí, cello a navíc beze zpěvu vstřebává a přetavující do originálního tvaru vážnou hudbu, avantgardu, drum and bass, etno nebo punk. Jejich zrod sahá do roku 1993, slávu získali coby pětičlenná punková formace ozvláštněná zvukem cella. Postupným vývojem se sestava zúžila na dva a jediným klasickým nástrojem zůstalo překvapivě cello. To bravurně ovládá Patrick Cybinski, vpřed hnaný bicími v režii Jeana Jacobiho.

I v tak subtilním obsazení je však zvuk GPE bohatý a pestrý, přinejmenším posluchač mimoděk na pódiu očima hledá zdánlivě znějící kytaru. Tu už ale právě končí metalové sólo a publikum se nenásilným žánrovým kotrmlcem ocitá přímo oprostřed pulsujících jazzových groovů. A to je přesně parketa, na níž jsou Guts Pie Earshot nesmírně silní.

Ujít by si je tak neměli nechat fanoušci "brněnské školy" a la Dunaj, precizního jazzcore Sabot, alternativní rock s tanečními rytmy spojujících maďarských Masfel a zkrátka vůbec všichni, kterým není cizí vysoce osobitá a přitom energická hudba.

Na svém kontě už mají Guts Pie Earshot více než sedm stovek odehraných koncertů a desítku nahrávek. Ta zatím poslední, s níž právě vyraží na další evropské turné, se jmenuje Smart Desert.

Navštivte: myspace.com/gutspieearshot

Guts Pie Earshot - Exist (živě na SNUT Festivale 2007)

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat