Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hudební festivaly se kvůli povodním přesouvají na kraj Prahy

Kultura

  16:45
PRAHA - Největší "dětský mejdan" Kašpárkohraní se v neděli 16. června přemístí ze Stromovky před pražskou oboru Hvězda. Náhradním místem konání Respect festivalu, který se měl konat na zatopeném jižním cípu ostrova Štvanice, bude v původním termínu 15. až 16. června park Ladronka v Praze 6.

Sto zvířat foto: MAFRA - Michal Klíma

Vstup na Kašpárkohraní je zdarma - příchozí budou moci přispět lidem zasaženým záplavami, oznámila mluvčí festivalu Martina Reková. "Program se nemění," uvedla Reková.

Organizátoři se rozhodli ve spolupráci s Člověkem v tísni pomoci lidem zasaženým povodněmi prostřednictvím kasiček, kam budou moci návštěvníci vhodit libovolnou částku. Pomoci mohou i prostřednictvím odeslání DMS ve tvaru "DMS SOSPOVODNE" na číslo 87777 nebo zasláním příspěvku na účet 72027202/0300. Více je na webu.

Jinou lokalitu kvůli povodním zatím stále hledá festival United Islands, který se měl 21. a 22. června konat na Kampě, Petříně a v Kinského zahradě. Téměř celý plánovaný areál byl zasažen vytrvalým deštěm, podmáčená půda neumožňuje postavit pódia. Podle dramaturga Davida Gaydečky se koncerty neuskuteční ani v klubu Jazz Dock na pontonu na břehu Vltavy, který se ocitl pod vodou. O novém místě bude informovat tisk 13. června.

Sto zvířat v oboře a břevnovský Alžír

Letošní program Kašpárkohraní u Hvězdy roztančí populární skupina s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart či Obří broskev. V rámci letního turné vystoupí Pískomil se vrací s Michalem Malátným z Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti.

Chybět nebude Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila, tradiční průvod obřích loutek či oblíbená bublinová show Václava Strassera. I letos se uskuteční turnaj v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým. Program nabídne i filmové dílny zaměřené na trik a animaci či výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaik.

Areál Respect festivalu v parku Ladronka se otevře v sobotu 15. června ve 13:30, kdy vystoupí americko-britsko-turecký projekt MLM. Následovat bude íránský perkusionista Mohamad Reza Mortazavi a po něm Alžířanka Hasna El Becharia. V neděli 16. června, opět od 13:30, zahájí program kolumbijský písničkář Ivan Gutiérrez s projektem Madera.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat