Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hudebnice a performerka Laurie Anderson míří do Prahy. Představí svůj film Heart of a Dog

Kultura

  13:35
PRAHA - Americká zpěvačka, skladatelka, performerka a vizuální umělkyně Laurie Anderson uvede v Praze osobně svůj nový film Psí srdce. Po projekci filmu proběhne debata, která nabídne nahlédnutí do zákulisí tvorby této avantgardní umělkyně a životní partnerky Lou Reeda. Filmový večer se uskuteční v pondělí 29. srpna v Divadle Archa. Psí srdce vstoupí následně do českých kin.

Laurie Anderson. foto: Sophie Calle

Večer s Laurie Anderson nabídne českým divákům předpremiéru její nové dokumentární eseje Psí srdce (Heart of a Dog) o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění.

Tento nový filmový počin slavné hudebnice a experimentátorky v sobě spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytný vizuální narativ je doprovázen hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Křehký a niterný dokument podbarvuje Laurie Anderson vlastní působivou hudbou.

Laurie Anderson pro magazín Variety svůj film popsala jako druh mluveného divadelního díla, které bylo přeloženo do jiné formy. “Je to opak koncertního filmu, což byla moje minulá filmová zkušenost se snímkem Home of the Brave. S filmem Psí srdce je to zase jiný zážitek, pro naprosto jiný druh publika”, dodává Anderson.

Po projekci filmu bude následovat přednáška An Illustrated Talk, která zavede diváky do zákulisí vzniku filmu. Laurie Anderson promluví o vypravěčství ve své filmové práci a přečte několik příběhů, které stály u vzniku této filmové eseje. Představí též software, který u této příležitosti vyvinula.

Autor:

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...