Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prahu čeká v neděli divadelní maraton

Kultura

  12:00
PRAHA - Divadlo Archa bude hostit jednodenní divadelní maraton Kde Shakespeare můj?, který v Praze uvede brněnské Divadlo Husa na provázku. V neděli 18. září budou návštěvníci scény svědkem pražských premiér a zároveň i derniér celkem pěti hodinových inscenací. Chybět nebudou ani autorská čtení, hudba či občerstvení. Maraton potrvá od 11:00 do 23:00.

To léto v Divadle Husa na provázku foto: Reprofoto

Při více než jedenáctihodinové produkci diváci zhlédnou soubor celkem pěti scénických črt, které měly premiéru v první polovině letošního roku. "Pauzy mezi inscenacemi zaplní autorská čtení, písně, na místě se bude také podávat oběd a večeře zdarma. Maraton poté uzavře koncert kapely Meteor," řekla mluvčí Divadla Archa Pavlína Svatoňová s tím, že divadlo nabízí nejen celodenní vstupenku, ale i lístky na jednotlivá představení.

Kde Shakespeare můj?

Jako první se na scéně pražského Divadla Archa představí dramatický text Hraj komedii, jeho režie se ujal Břetislav Rychlík. Následovat bude druhý díl s názvem Ryba Horí (Ján Mikuš), Večer umělců (Vladimír Morávek), 12 způsobů zmizení (Barbara Herzová) a maraton poté k večeru uzavře Jan Mikulášek inscenací To léto. Autory textů jsou například dramatik Karel Steigerwald či spisovatelka Daniela Fischerová. Pod úvodníkem ke všem scénickým čtením a inscenačním črtám je pak podepsán Jiří Kniha.

"Kde Shakespeare můj? nabízí souborné uvedení pěti inscenací z cyklu Divadla Husa na provázku Jirka Kniha hledá autora. Skotačivě hravý a nespoutaný komponovaný pořad je nejen osobitým divadelním tvarem a tvůrčím aktem, ale také upřímným a otevřeným gestem podpory současné české dramatické tvorby," stojí v tiskové zprávě k netradičnímu maratonu.

Rezervace a vstupenky on-line jsou k dispozici na stránkách www.divadloarcha.cz. Celodenní vstupné stojí 790 korun (studenti 300,-), na jednotlivé inscenace pak 190 korun (studenti a senioři 120,-).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!