Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ilustrátorka Alžběta Skálová se představuje na výstavě Modré hoře plamene

Kultura

  16:30
PRAHA - Pražské knihkupectví KAVKA představí od 20. června do 21. července tvorbu Alžběty Skálové na výstavě Modré hoře plamene. Skálová je známá především jako ilustrátorka, vytváří ale také koláže, filmy, grafiky a zejména akvarely a obrazy. Na výstavu v knihkupectví KAVKA připravila unikátní sérii obrazů, monotypů a šperků, která doposud nebyla vystavována.

Alžběta Skálová. Výstava Modré hoře Plamene. foto: KAVKA

Ve své tvorbě se Alžběta Skálová věnuje více tématům, která zpracovává v cyklech. Při práci na dílech pro výstavu Modré hoře plamene se opakují prvky symbolické stylizace, archetypálních tvarů a naivity zobrazení. Cyklus se vyznačuje omezeným množstvím použitých barev (modrá, červená, bílá) a mnoha symbolickými významy, které si každý divák může propojit sám v sobě. Výjimečnou součástí výstavy budou i keramické šperky, které doplní sérii obrazů a grafik.

Alžběta Skálová. Výstava Modré hoře plamene.
Alžběta Skálová. Výstava Modré hoře plamene.

Vernisáž prodejní výstavy se uskuteční v úterý 20. 6. Alžběta Skálová stráví v knihkupectví celý den, od 11 do 19 hodin. Kromě uměleckých děl bude v KAVCE možné zakoupit i knížky, které Skálová ilustrovala.

Vzácné originály a umělecké rukopisy nabídne vernisáž Kateřiny Černé

O své tvorbě Alžběta Skálová říká: „Malby jsou pro mne částečně nevědomým, duchovním procesem. Motiv vzniká spontánně, na základě působení barev, kompozice a potřeby ho zachytit. Můj zájem o nevědomí mě vede k velmi intuitivnímu přístupu, který vidím obvykle jako správný a uspokojující.“ Následná práce probíhá velmi soustředěně, rychle a pečlivě a předchází mu dlouhé sbírání energie. Obraz je proto obvykle hotový napoprvé, dle Skálové další pokusy většinou selžou.

Alžběta Skálová. Výstava Modré hoře plamene - pozvánka.

Alžběta Skálová je absolventkou pražské VŠUP, kde studovala nejprve v atelieru FilmAové a televizní grafiky u Jiřího Barty a poté u Juraje Horvátha v atelieru Ilustrace a grafiky. Absolvovala stáže v Paříži a Baltimoru (USA). Za ilustrace získala několik ocenění a nominací zejména v soutěži Nejkrásnější kniha, Zlatá stuha a Magnesia Litera. Žije a pracuje v Praze.

Alžběta Skálová - Modré hoře plamene

Kdy: 20. 6. - 31. 7. 2017, vernisáž 20. 6. od 11 do 19 hodin

Kde: Knihkupectví KAVKA, Krocínova 5, Praha 1

Kontakt: Marie Kordovská, mkordovska@gmail.com, 732 620 769

Autor:

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...