Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kylie Minogue veze do Prahy sexy show. Za půl miliardy korun

Asie

  19:00
PRAHA - Dech beroucí show plnou sexuálních narážek slibuje vystoupení australské popové zpěvačky Kylie Minogue, které se uskuteční ve středu v pražské O2 areně. Dvouhodinový program turné Aphrodite: Les Folies Tour 2011, je podle jejího managementu největší a technicky nejnáročnější halová show v přepočtu za půl miliardy korun.

Kylie Minogue při svém turné v Litvě. foto: Reuters

Show nabídne chrám bohyně Afrodity, tři desítky obřích fontán, pódium ve tvaru srdce či osm extravagantních kostýmů hlavní hvězdy od světoznámých návrhářů. Sdělil Jan Tuna z pořádající společnosti Bestsport.

Vstupenky v ceně od 990 korun jsou v prodeji na všech terminálech společnosti Sazka, v den koncertu pak také v pokladnách O2 areny.

Vynoří se ze zlaté mušle
"Okolo půl deváté večer se před českým publikem vynoří ze zlaté mušle jako řecká bohyně lásky a sexu Afrodita," popisuje Tuna úvod vystoupení dvaačtyřicetileté zpěvačky a příležitostné herečky. Minogue bude například při jedné z písniček létat nad hlavami diváků na polonahém černém andělovi.

Kylie Minogue.

Doprovázet ji bude 26 tanečníků a osm vzduchoplavců "Spidermanů", kteří budou díky unikátnímu systému létat po aréně. V závěru vystoupení zase při hitu All the Lovers z jejího posledního alba Aphrodite bude tryskat voda ze tří desítek obřích fontán a v duchu videoklipu, který některé asijské země kvůli sexuálnímu podtextu zakázaly, vyroste na pódiu pyramida z polonahých lidských těl.

Dále čtěte:

Intimní vokální pasáže
Během show dojde jak na nejnovější písně All the Lovers či Get Outa My Way, tak na celý průřez její kariérou s hity Locomotion nebo I Should Be So Lucky. Zpěvačka zároveň slibuje i intimnější vokální pasáže za doprovodu kapely.

"Kylie Minogue v úterý večer vystupuje v Berlíně, hned po skončení koncertu nasedá do soukromého tryskáče a přelétává do Prahy. Sem dorazí uprostřed noci, přesune se do jednoho z nejluxusnějších hotelů a už odpoledne bude zkoušet v O2 areně," sdělil Tuna.

Fanoušci jako součást představení
V české metropoli stráví Minogue téměř tři dny, na další vystoupení do Lipska odcestuje v pátek. Zatím není jisté, zda s ní přiletí také její o deset let mladší přítel, španělský manekýn Andres Velencoso. "Praha je nádherná, už se na ni moc těším. Je tady tolik úžasných míst a lidí. Těším se, že budu pokračovat v tom, co jsem tu před třemi lety započala," podotkla zpěvačka.

Někteří fanoušci se stanou součástí představení, protože majitelé nejlepších, a tedy i nejdražších, vstupenek se ocitnou přímo v centru dění, v samém středu obřího srdce. Kvůli fontánám se neobejdou bez speciálních pláštěnek, které dostanou před koncertem od managementu Minogue ve speciálním batůžku. Vstupenky do tohoto prostoru nazývaného Splash zone jsou součástí balíčku, v němž kromě originální pláštěnky dostanou diváci v batůžku i ručník a další věci.

"Povolit uzdu fantazii a dělat věci jinak, to je můj způsob práce, který to posouvá celé dál. Nápad s vodním palácem a Splash zone je úplně nový a původní. Nastavila jsem tím laťku a nemůžu se dočkat, až uvidím, s čím přijdou noví talenti," prohlásila Minogue.

Na koncert australské zpěvačky se podle pořadatelů do pražské O2 areny chystá i řada osobností tuzemského showbyznysu, jako zpěvačky Dara Rolins, Helena Zeťová či modelka Simona Krainová. Koncert si údajně nenechá ujít ani zpěvačka Anna K., kterou s Minogue spojuje stejný osud žen, které dokázaly úspěšně bojovat s rakovinou prsu.

Podruhé v O2 areně
Celosvětové turné odstartovala Minogue 19. února v dánském Herningu. Obří pódium po jednotlivých městech Evropy vozí 20 kamionů. Celou produkci má na starosti 120 lidí. Pódium obsahuje přes milion pohyblivých částí. Jeho součástí je i sedm výtahů a 30 vodních fontán, které budou tryskat do výšky 30 metrů.

Pro Kylie Minogue to bude již druhá návštěva pražské O2 areny - poprvé se zde představila v roce 2008. Se svým tehdejším turné KylieX2008 pak slavila úspěch v 74 městech čtyř světadílů.

Podle Warner Music Australia prodala Minogue na světě přes 65 milionů desek. Nedávno byla zvolena nejinspirativnější osobností trpící rakovinou prsu. Svůj hlas jí lidé dali za to, že ochotně a otevřeně hovořila o své nemoci a o tom, jak se s ní vypořádává. Loni v dubnu se Kylie Minogue stala v průzkumu poradenské společnosti Millward Brown nejmocnější celebritou ve Velké Británii.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!