Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Londýnský divadelní hit s McAvoyem promítnou česká kina. Lístky se vyprodaly během dvou dnů

Především díky mimořádnému výkonu Jamese McAvoye v hlavní roli dostává klasika maximální hodnocení od všech kritiků. foto: Marc Brenner

Hvězdný herec James McAvoy (X-Men, Pokání) se vrací na londýnské jeviště ve vynalézavé nové adaptaci oblíbené klasiky Cyrano z Bergeracu. Představení, jehož přímý přenos, mohou ve vybraných kinech shlédnout i čeští diváci, se vyprodalo během dvou dnů.
  14:00

„Cyrano z Bergeracu je momentálně v Londýně obrovský divadelní hit. Především díky mimořádnému výkonu Jamese McAvoye v hlavní roli dostává klasika maximální hodnocení od všech kritiků. Proto jsme očekávali, že o přímý přenos hry v tuzemských kinech bude zájem, protože fanoušci divadla v kině mají přehled. První tři kina Světozor, Aero a Bio Oko se vyprodala během dvou dnů. K přímému přenosu se teď přidávají další kina, ať už multiplex Cinestar na Andělu nebo některá kina v regionech,“ říká Radek Pavlovič ze distribuční společnosti Aerofilms. 

Herečka Anita-Joy Uwajeh a herec Eben Figueiredo
Inscenace Cyrano z Bergeracu

Mistrovské dílo Edmunda Rostanda v úpravě dramatika Martina Crimpa režíruje Jamie Lloyd, který herce McAvoye v divadle obsadil už do dramat Tři deštivé dny, Macbeth a komedie Čtrnáctý hrabě Gurney. 

Autor: