Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mezi domorodce i v okolí Thermalu. Kde si užít karlovarský noční život?

Kultura

  6:00
KARLOVY VARY - Karlovarští domorodci se celý rok těší, až na začátku července dorazí známá tisícihlavá banda kolem filmového festivalu. Na více než týden totiž dokáže rozproudit noční život v poměrně ospalém lázeňském městečku do nebývalých obrátek.

Začátek 51. ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech. foto:  Dan Materna, MAFRA

A všichni stálí návštěvníci festivalu už to ví, stejně jako domorodci. V Karlových Varech se vyplatí i v noci zůstat v okolí Thermalu a příliš neexperimentovat. Odvážlivcům, kteří by se za dlouhých nocí chtěli setkat s domorodci, přesto nabízíme několik možností.

Tanec v Pekle i Barracudě

Již mnoho let je největší jistotou festivalového nočního života pro vyznavače osmdesátkových diskoték Klub Peklo v Thermalu. A osmdesátky nezmiňujeme proto, že by se v Pekle holdovalo jen songům z tehdejších hitparád, lze tu prostě najít osmdesátkový design téměř v původní podobě, což už se zdaleka nedá říct o zbytku hotelu. Ovšem i tady už čas stačil někdejší kouzlo poněkud smazat a nejmodernější osvětlovací i zvuková technika vše rázně dokončuje. V Pekle se tradičně schází od devíti večer až do rána k tanci „zlatá mládež“ všeho věku, sociálních skupin a mísení s domorodci je nadmíru očekávatelné.

Festival na vidličku. Karlovy Vary potěší vegany i vyznavače české hospodské krmě

Ještě větší šance potkat místní obyvatelstvo je v místním baru zvaném Barracuda. Pro (ne)znalce místních poměrů i pro pamětníky je možná návštěva i historicky cennou. V Jaltské ulici totiž před Barracudou býval druhý nejstarší rockový klub v České republice. Propaganda ale skončila na nezájmu publika už před dost dlouhou dobou, vystřídal ji hned vedle Barracudy Papas Premium Music Club a předtím cosi s názvem FooPaa. Dýdžejové Janeer, Bořek, Džusy a Andrew Cuberten se každopádně budou v Barracudě snažit každou festivalovou noc přilákat tanečníky i na místní drinky a točené pivo za 50 korun.

Jiří Bartoška při odhalení plakátu k 51. ročníku festivalu (2016)
John Travolta se zdraví s fanoušky na MFF v Karlových Varech

A pokud někdo chce zažít opravdu autentický karlovarský noční život, musí vyrazit poněkud dál z lázeňského centra. Největší místní diskotéku s honosným názvem Brooklyn Music Club lze objevit na ulici Závodu míru v místní čtvrti zvané Stará Role. Od Thermalu pěšky daleko, noční busy jezdí hodně zřídka, takže je nejlépe si dopředu zjistit ceny místních taxikářů. A věřte, že se docela dost liší. Zážitek čekejte dvoupatrový, otevřeno je od deváté večerní do rána. Na festival tu nechystají žádné zvláštní akce, prostě autenticita se vším všudy, co byste od podobné diskotéky v menším městě mohli očekávat. Na nejmenované sociální síti se klub prezentuje takto: Čekuj, jaké bomby se pro Tebe chystají v dalších měsících a hlavně… dojdi tam!

Pro netanečníky může být ovšem zajímavý také průzkum vcelku obskurního prostoru s názvem Foggy Bar, kde je v nabídce hlavně shisha a lounge. Podnik lze s trochou štěstí najít v Bělehradské ulici, zavírají tam oficiálně ve tři ráno, otevírají ve dvě odpoledne. Na pivo se tam rozhodně nechodí, lahvové tam stojí padesát korun.

Pro starší, movitější a vůbec všemožně pokročilé

Vyznavačům sofistikovanější zábavy a majitelům zlatých bankovních karet můžeme doporučit hned několik možností, kde si autenticky vyzkoušet život „lázeňského šviháka“.

Když už na festivalu nevydržíte ani minutu filmu, rozhlédněte se po Varech a meditujte nad hroby

Prvním takovým místem, kde má poklidný a ryze lázeňský noční život nejdelší tradici je rozhodně Music Bar Kakadu. V Národním domě na třídě Svobody je vyhrazený nočním lázeňským schůzkám už odedávna. Po rozsáhlé a v mnoha směrech vydařené rekonstrukci objektu, kde se v místním varieté kdysi odehrávaly i slavné kouzelnické přehlídky Magiáles Šari-Vary, se už sice nedají vidět ekvilibristické kousky známých magiků, v noci se tam ale podobná atmosféra vrací za zvuků místních jazzmanů a okouzlujících zpěvaček s hřívou vlasů barvy mědi. Helmer i Fellner, kteří Národní dům pro místní spolek ostrostřelců postavili, by se tu určitě dobře bavili. Speciální festivalový program je nachystán, otevřeno bude minimálně do tří hodin do rána.

Hlouběji se spojit s klientelou největšího lázeňského domu v Karlových Varech lze v tamním Clubu Imperial. I tam je samozřejmostí taneční parket a zvuk převážně jazzové hudby. Anglický styl klubu v sanatoriu, kde ponejvíce zní ruský jazyk, je zaručen. Hned první festivalový večer tu ale lze zastihnout hvězdy tuzemské scény – saxofonistu Františka Kopa a pianistu Petra Maláska. Začínají hrát ale už v půl deváté.

V lázeňských domech a hotelech lze podobných klubů najít víc, zaručena je vždy poměrně poklidná atmosféra a tomu odpovídající ceny vysoce konzumovatelných drinků.

Autor:

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...