Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Mirjam Landová dotočila film Dotkni se duhy, představila ho ve Varech

Kultura

  16:20
KARLOVY VARY - Filmem s vážným tématem a komediálními prvky má být podle skladatele, zpěváka, herce a také automobilového závodníka Daniela Landy snímek nazvaný Dotkni se duhy, jehož natáčení skončilo před týdnem v Nitře. Na scénáři Landa spolupracoval se svou ženou Mirjam, která byla režisérkou.

Mirjam Landová s manželem Daniel v Karlových Varech, kde představili film Doktni se duhy. foto: ČTK

Do kin se příběh z atraktivního prostředí rallye dostane koncem roku, řekli tvůrci na setkání s novináři na karlovarském festivalu.

Daniel Landa se objeví v hlavní roli závodníka Alexe, který je po nehodě postaven před fakt, že má nádor na mozku. Jen díky rovněž nemocné Lucii, kterou ztvárnila herečka a zpěvačka Olga Lounová, se může opět postavit na závodní trať. Komplikací je slovenský mafián (Martin Havelka) i závodník, který se zamotal do kšeftu s lanýži (Roman Pomajbo). Na plátně se objeví také Rudolf Hrušínský a Rudolf Hrušínský mladší.

Příběh s podtitulem Život je o každém okamžiku vznikal podle Landy dramaticky. "Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo. Místy jsme chodili do rizika, žádné kaskadéry jsme vzhledem k nízkému rozpočtu neměli a všechno jsme si museli udělat sami. Určitě to ale nebude film jenom pro příznivce motorismu, protože to je příběh o lidech, lásce a osudu, který je nezvratný. Bude pro všechny, kteří mají rádi trošku humoru, emoce i tu rychlou jízdu," řekl Landa.

Jeho žena Mirjam, která v celovečerním filmu debutovala v roce 2007 snímkem Kvaska, stihla vše natočit za 24 dnů. "Sami jsme nevěřili, že se to podaří.

Původně jsme chtěli natáčet v angličtině a využít z 80 procent anglických herců. Poté, co jsme herečku původně obsazenou do hlavní role poprvé svezli v závodním autě, roli na poslední chvíli odmítla a museli jsme rychle hledat náhradu," uvedla.

Podle Landy všichni prokázali velkou odvahu. "Jezdili jsme lesními cestami až rychlostí 160 kilometrů v hodině a hrábli si na dno," řekl. Zástupci Nitry jim prý vyšli vstříc a moc pomohli. "Původně jsme měli točit v Tatrách a v Praze," vysvětlil s tím, že jde vlastně o česko-slovensko-britský film. Jeho žena označila žánr za akční komedii, jakousi "rallye movie", jak řekla. Filmovou hudbu složí pochopitelně Landa a připravuje i soundtrack.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!