Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Monkey Business vydají album s Joan Baezovou

Kultura

  17:45
PRAHA - Skupina Monkey Business vydá 8.března nové album Happiness of Postmodern Age. Vedle původních jedenácti písní nabídne i coververzi písně Diamonds and Rust, kterou si s kapelou zazpívá i její autorka, americká písničkářka Joan Baezová.

Joan Baez, listopad 2009 foto: MAFRA - Jan Zátorský

Monkey Business

Monkey Business

Se čtrnácti hudebními cenami Anděl patří mezi nejúspěšnější tuzemské kapely nového tisíciletí. Skupinu založil v roce 2000 multiinstrumentalista a producent Roman Holý, který se obklopil hudebníky z pop-funkové scény. V průběhu třinácti let vydali sedm řadových alb a dvě DVD. Sedmičlenné uskupení zůstalo za celou dobu existence neměnné, vedle Holého v sestavě s Ondřejem Brouskem (klávesy), Pavlem Mrázkem (basová kytara), Martinem Houdkem (bicí), Oldřichem Krejčovesem (kytara) a za mikrofonem s Matějem Ruppertem a Tonyou Graves.

"Joan Baezová nám nazpívala party do tří písní tak úžasným způsobem, že jsme zcela zcepeněli. Je to velká osobnost a za to, že se zahodila s naším bezvýznamným souborem, jí patří velký dík," sdělili Monkey Business.

Album Happiness of Postmodern Age obsahuje celkem dvanáct písní a jeden remix. Vedle Baezové přizvala kapela ke spolupráci ještě další hudební hosty, jejichž jména zatím tají.

V minulosti Monkey Business spolupracovali se slavnými hudebníky jako jsou Fred Wesley, Hiram Bullock, Glenn Hughes nebo Ashley Slater, z domácí scény pak Dan Bárta, Mario Klemens, Iva Bittová, Jiří Stivín, Roman Dragoun, Vojtěch Dyk, Lenka Dusilová, Epoque Quartet a mnoho dalších.

Turné začne v Brně

Vydání alba Happiness of Postmodern Age předznamená singl The Ferry Tales, který se zanedlouho objeví v nabídce digitálních servisů, jako jsou například Supraphonline, iTunes a MusicJet. Nahrávku doprovodí turné, na které navážou vystoupení na několika letních festivalech.

První z patnácti zastávek jarní koncertní šňůry je naplánována na 1. března 2013 do Brna. Nový program Monkey Business představí pražskému publiku na tradičním koncertě ve Žlutých lázních 23. května.

Autor:

Mohlo by vás zajímat