Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Monkey business vyhráli tři Anděly

Kultura

  22:16
PRAHA - Kapela Monkey Business získala tři Anděly: za popové album roku, videoklip roku a nejlepší obal roku. Výroční ceny Akademie populární hudby Anděl Allianz za loňský rok dostal zpěvák této kapely Matěj Ruppert, dále zpěvačka Aneta Langerová a skupina Chinaski. Objevem roku se stala Markéta Irglová. Do Síně slávy akademici uvedli in memoriam zpěváka Karla Černocha.

Ocenění převzali zlaté sošky anděla se šalmají z dílny výtvarníka Jaroslava Róny v pražské O2 Areně. Večerem stejně jako v loňském ročníku provázel frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Ceremoniál vysílala Česká televize a Radiožurnál. Podle pořadatelů si vyhlášení vítězů v hale nenechalo ujít 5500 diváků. Ještě krátce před začátkem přenosu ale byla aréna téměř poloprázdná a moderátor vyzýval lidi na ochozech, aby sešli dolů a zaplnili prostor u pódia.


Stejně jako loni se i letos zpěvákem roku stal frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert. "Jsem naprosto šťastnej," řekl zpěvák, když děkoval za ocenění své rodině. Pro sošku anděla na pódium přišel dnes večer celkem čtyřikrát. Jeho kapela si totiž vysloužila anděla za Album roku v kategorii pop a dance za svou desku Objects Of Desire And Other Complications. Za ni převzala i ocenění za nejlepší obal roku. Zabodovala i s videoklipem k písničce Kit Bike režiséra Pavla Mrázka. Z pěti nominací tak kapela proměnila čtyři.


Uvozovky dolníChinaski: Máme za sebou náročný rok. Vydali jsme desku, jeli jsme na turné. Sedmička nám asi přinesla štěstí. Jsme rádi, že to ocenili i kolegové z branžeUvozovky horní

Sošku si za zpěvačku roku odnesla Aneta Langerová. Vítězka první české Superstar má doma už dva zlaté anděly za rok 2004, kdy byla zpěvačkou i objevem roku. Na pódiu dnes přiznala, že ocenění teď nečekala, proto se při přebírání "trošku klepala". Jako nejlepší skupinu loňského roku akademici vybrali Chinaski. "Máme za sebou náročný rok. Vydali jsme desku, jeli jsme na turné. Sedmička nám asi přinesla štěstí. Jsme rádi, že to ocenili i kolegové z branže," řekl frontman skupiny Michal Malátný.

Porota ocenila přínos Karla Černocha
Do hudební Síně slávy vstoupil nedávno zesnulý zpěvák Karel Černoch, za něhož ocenění převzala jeho dcera Tereza. Podle ní by její otec považoval cenu za satisfakci, protože prý míval někdy pocit, že patří do starého železa. "Neměli bychom zapomínat na ty, kteří položili základy české populární hudby," řekla Černochová, která v minulosti vystupovala v triu Black Milk a nyní zpívá sólově.


Sošku anděla za objev roku dnes k americkému Oscarovi přidala zpěvačka Markéta Irglová. Se svým partnerem, písničkářem Glenem Hansardem získala před nedávnem cenu americké filmové akademie za filmovou píseň Falling Slowly. Cenu převzal zpěvaččin manažer, Irglová poděkovala jen ze záznamu. Skladbou roku se stala písnička Pěšáci skupiny Tatabojs.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat