Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mrazivé milostné drama Černý led. Začínají severské filmové čtvrtky

Kultura

  17:00
Vždy první čtvrtek v měsíci bude pražské kino Evald nabízet "perlu současné severské kinematografie, která se přes své nesporné kvality a ocenění nedostala do českých kin".

Černý led foto: Skandinávský dům

V září uvede Evald jako první mrazivé milostné drama Černý led. „Vzhledem k tomu, že jde o drama plné emocí, podstatnou roli v něm hrají mimika a výrazy herců. Skvělá je v tomto ohledu zejména hlavní hrdinka, kterou ztvárnila jedna z nejvýznamnějších finských hereček současnosti, Outi Mäenpää,“ říká Zuzana Vorlíková ze Skandinávského domu.

Milostný trojúhelník

Lékařka Saara je šťastně vdaná. Jednoho dne však zjistí, že její muž architekt Leo nemiluje pouze ji. Rozhodne se proto vyhledat svou sokyni, kterou je Leova studentka Tuuli, a pod maskou falešné přítelkyně se jí chce za zničené manželství pomstít. Linky milostného trojúhelníku však nejsou tak přímočaré, jak by se mohlo zdát. Do děje zasáhne mnoho neočekávaných zvratů a ani vztah Saary k nepřítelkyni není úplně černobílý.

Mrazivý děj Černého ledu doprovází soundtrack nahraný známou skupinou Apocalyptica. Snímek získal v roce 2008 mnoho ocenění, včetně šesti nejprestižnějších finských cen Jussi, mimo jiné za nejlepší snímek roku, nejlepší hlavní ženskou roli a nejlepší scénář. Nominován byl také na cenu Zlatý medvěd udílenou v Berlíně.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat