Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Líbí se nám, jak soudruzi z Impaly používají staré zvuky, říkají Monkey Business

Kultura

  11:51
OSTRAVA - Na co z konkurence se těšíte jako posluchači, zeptali jsme se zástupců několika českých kapel, které zahrají na Colours of Ostrava. Přehlídka se uskuteční od 14. do 17. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Hlavními hvězdami festivalu jsou Underworld, Tame Impala, Of Monsters and Men, M83, Passenger, Thievery Corporation, ANOHNI, Kodaline, The Vaccines či Slowdive.

Monkey Business foto: Roman Černý

Monkey Business
Jednoznačně bychom se nejvíce těšili na Tame Impala, které bohužel neuvidíme, protože ve čtvrtek hrajeme někde jinde. Máme rádi psychedelii i tu jejich zasněnou náladu a také jak soudruzi z Impaly používají staré, klasické zvuky a nástroje.

Lake Malawi
Samozřejmě se těšíme na Tame Impala, album Currents jsme slyšeli asi stokrát. Navíc mají krásné videoklipy, takže i vizuální stránka bude určitě stát za to. To jsou pro nás headlineři se vším všudy a vůbec nevadí, že po pódiu neskáčou na trampolínách a „nepumpují“ publikum. Taky jsme hodně zvědaví na M83, hodně se nám líbí nejnovější singly Go!, Do It, Try It a Solitude. No a pak určitě Kiasmos, Aurora, Nothing But Thieves, Susanne Sundfør, Slow Magic. Koncerty The Vaccines je prý taky neuvěřitelný zážitek. Z těch dosud oznámených českých kapel se těšíme na Voodooyoudo, Noisy Pots, Lesní zvěř... Je toho vážně hodně, tak snad se to nebude moc překrývat.

Tame Impala byli na začátku června jedním z headlinerů festivalu Primavera Sound v Barceloně..

Už jsme doma
Colours má až na malé výjimky skvělou dramaturgii a člověk prakticky nemůže udělat chybu, ať půjde na cokoli. Letošní program jsem ještě neviděl, tak se dám mile překvapit. Bohužel naše koncertování nám příliš času na poslech kolegů nedává, většinou ten samý den hrajeme ještě jinde nebo se přesouváme domů po nějaké delší době a jezdíme často i přes noc, takže po koncertě sbalíme a jedeme. Ale snad něco uvidíme.

Terne Čhave
Nemá cenu něco vyzdvihovat, Colours bereme jako celek a jako celek se nám moc líbí.

Nero
M83, a doufám, že je fakt stihnu. Slyšet jejich opus Outro naživo, to by byla nirvana. Pak bych rád viděl Ohm Square - doslechl jsem se, že mají teď parádní vizuální show. Jinak je pro mě ale tento festival specifickej právě tím, že na programu vídám často jména, která se ke mně zatím nedostala. Ovšem na rozdíl od spousty jiných festivalů je drtivá většina programu sestavena z opravdu kvalitních jmen, a to je mi pak dostatečnou záminkou, abych si zmíněné interprety dohledal.

Luno
Ten festival je naprosto unikátní už třeba svojí atmosférou obecně, navíc, pokud si dobře pamatujeme, Colours nabízí hudebníkům naprosto fenomenální catering, na který se tedy těšíme velmi. Samosebou se těšíme na headlinery, ale u festivalů podobné velikosti často člověk zjistí, že se mu nejvíc líbily kapely, které do té doby vůbec neznal a na festivalu si je pro sebe objevil.

Ghost of You
Určitě velký tahák je i pro nás Tame Impala, M83, elektroničtí Kiasmos nebo zasněný shoegaze Slowdive. Každý rok jsou v programu super kapely a ani letos tomu není jinak. Máme se opravdu na co těšit!

Slowdive

Noisy Pots
Michal: Moc se těším, protože letošní line up mě obzvlášť nadchl - určitě nevynechám Tame Impala, Underworld, M83, nebo třeba Slow Magic. A taky se těším, že objevím hodně dobré muziky z té spousty kapel, které neznám.
Jakub: Ještě neznám kompletní line up, ale už se těším na Tame Impala a snad vše, co bude na Electronic stage. Myslím, ze většinu letošních Colours strávím tam.

Ať se snaží ona
Náš favorit je The Vaccines a Maria Peszek. Určitě si najdeme i další kousky z programu. Oblíbené máme Drive stage a Full Moon stage.

Autoři: