Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Letní Letné se bude žonglovat s noži i sekyrkou

Kultura

  15:00
PRAHA - Již tradiční přehlídka Letní Letná se bude konat v pražských Letenských sadech od 19. srpna do 2. září.

Cirque Galapiat: Risque Zero foto: Reprofoto

Hlavní atrakcí mezinárodního festivalu Letní Letná  bude letos kanadský soubor 7 Fingers, který do Česka přijede poprvé. Kanaďané nabídnou inscenaci La Vie, která kombinuje cirkusové umění s kabaretem, tancem a živou hudbou.

7 Fingers: La vie

Diváci uvidí žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, skoky a další fyzické výkony. „Jde o zábavnou a atraktivní  podívanou, i když je jejím tématem šílenství, smutek, bolest či láska, která nedošla naplnění,“ líčí Jiří Turek, ředitel festivalu.

V hlavní roli nebezpečí

Z Francie dorazí soubor Cirque Galapiat, který uvede projekt s názvem Risque ZérO, kde hlavní roli hraje riziko a nebezpečí. Šest herců  předvede žonglování s kužely, noži i sekyrkou, akrobacii na tyči i ve vzduchu.

Letošní Letní Letná  má na programu i společné představení, které připravují tři soubory – Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin Caha z Francie a Cirk La Putyka z ČR. Kabaret nazvaný Lacrimae je ochutnávkou z připravovaného třídílného projektu, který tvoří Tilde Björfors, Daniel Gulko a Rosťa Novák. Lacrimae Triptych bude mít premiéru příští rok na Letní Letné, ale letos každý ze souborů přiveze 25 minut toho nejlepšího.

Vstupenky na zahraniční představení jsou již v prodeji například v e-shopu na www.letniletna.cz nebo v pokladně ChapiteauX na Letné.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...