Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Národní divadlo Brno sbírá peníze na lístky pro děti z dětských domovů

Kultura

  12:00
BRNO - Národní divadlo Brno chce dát dětem z dětských domovů možnost zhlédnout vybraná představení. S prosbou o finanční podporu se obrátilo na veřejnost prostřednictvím sbírky na serveru komunitního financování Hithit. Projekt dostal název Naplň divadlo dětmi, naplň děti divadlem.

Představení Hubička v Národním divadle Brno. foto: Národní divadlo Brno

Organizátoři se pokoušejí vybrat 110 tisíc korun, což by jim umožnilo vydat 216 voucherů pro děti a pedagogy z dětských domovů z Brna a okolí. Ti si pak budou moci vybrat představení. V pátek vybraná částka přesáhla 17 000 korun, projekt lze podpořit do 15. prosince.

„Věříme, že ony velké příběhy, které se na našich jevištích denně odehrávají, mají velkou moc nejen dojmout a potěšit, ale také přinést nové impulzy a formovat nás. Proto jimi chceme obdarovat děti a mládež, která nemá mnoho příležitostí se do našich hledišť dostat,“ uvedl ředitel divadla Martin Glaser.

Zlínské divadlo uvedlo hru Ovčáček čtveráček. Rozesmálo publikum

Národní divadlo Brno jako příspěvková organizace nemůže vstupenky dětským domovům samo darovat, obrací se proto na veřejnost, pro kterou na oplátku připravilo řadu odměn. Podle výše příspěvku, kterým může být částka od stokoruny po 20 000 korun, si lidé kromě dobrého pocitu a slevy na vstupném mohou odnést třeba baletní špičky s autogramem primabaleríny, kousek jevištního prkna z Mahenova divadla nebo zpívaný videopozdrav od operního sólisty. Lidé mají také například možnost navštívit zkoušku operního orchestru nebo věnovat někomu představení na jeho počest.

Možnost podpořit projekt, který vznikl ve spolupráci se šesti dětskými domovy z Brna a širšího okolí, mají zájemci od poloviny listopadu. Konec sbírky je záměrně naplánovaný na půlku prosince, aby všechny odměny, které divadlo nabízí, mohly sloužit i jako netradiční vánoční dárky.

Autor: