Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nerudný vdovec kuje pikle. Tom Hanks si zahraje muže jménem Ove

Kultura

  16:30
Hollywoodský herec Tom Hanks si zahraje hlavní roli ve filmu Muž jménem Ove podle stejnojmenného bestselleru Frederika Backmana. Film si bude i sám režírovat. Není to první adaptace úspěšného románu.

Americký herec Tom Hanks foto: Reuters

Ove je nerudný stárnoucí vdovec, který žije sám a jedinou společnost mu dělá akorát jeho zahořklost. Mnohokrát už se pokusil o sebevraždu, ale nikdy se to nepovedlo přesně tak, jak by si Ove přál. Všechno se rázem změní, když se do jeho sousedství přestěhuje mladý, rasově smíšený pár. Začne se psát historie jednoho velkého přátelství. 

Tom Hanks, kterému je v jeho 61 letech více, než knižnímu Ovemu (59 let), si bude snímek i sám režírovat. Hlavní producenty budou Rita Wilsonová, Hanksova manželka, a Frederik Wikström Nicastro. „Myslím si, že Muž jménem Ove vypráví univerzální příběh, který bude silně rezonovat s americkým a evropským publikem. Natáčení tohoto film s jedním z nejlepších a nejoceňovanějších herců (Hanks) mu dává jedinečnou možnost znovu na publikum zapůsobit,“ sdělil Nicastro pro magazín The Hollywood Reporter.

Kniha Muž jménem Ove se stala bestsellerem téměř hned po svém uvedení v roce 2012. Backman napsal příběh, který je humorný, ale umí být i citlivý. Anglické vydání knihy se dostalo na první příčku v prestižním žebříčku The New York Times Bestseller. Udržel se tam dlouhých 77 týdnů. Kniha byla přeložena do 43 jazyků.

V roce 2015 už byl příběh jednou zfilmován a výsledný švédský snímek byl přijat kladně. Situace připomíná snímek Muži, kteří nenávidí ženy. Hollywoodský remake přišel také nedlouho po prvním zfilmování domácím štábem. 

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat