Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Zemřel herec Ned Beatty. Objevil se ve filmech o Supermanovi i v úspěšných seriálech včetně M*A*S*H

Ned Beatty zemřel ve věku 83 let. foto: ČTK

Los Angeles - Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje působení po boku těch největších hollywoodských hvězd i nominaci na Oscara. Objevil se mimo jiné ve filmech o Supermanovi z přelomu 70. a 80. let a celkem si připsal přes 150 filmových a seriálových rolí, informovala agentura AP.
  7:08

Beattyho kariéru v Hollywoodu odstartoval thriller Vysvobození z roku 1972, kde si zahrál s Jonem Voightem i Burtem Reynoldsem. V následujících letech se rodák z Kentucky objevil v některých z nejpopulárnějších snímků dané éry včetně dramatu Všichni prezidentovi muži a prvních dvou dílů supermanovské série s Christopherem Reevem v hlavní roli. Beatty v nich ztvárnil přihlouplého pomocníka padoucha Lexe Luthora.

Za výkon v kultovním satirickém dramatu Televizní společnost z roku 1976 si vysloužil svou jedinou nominaci na Oscara, a to v kategorii pro herce ve vedlejší roli. Mezi jeho poslední filmová angažmá patří historický snímek Soukromá válka pana Wilsona s Tomem Hanksem, svůj hlas pak propůjčil postavám animovaných filmů Rango a Toy Story 3: Příběh hraček. Beatty se objevil také v úspěšných seriálech včetně M*A*S*H nebo Zákon a pořádek.

Hercova manažerka Deborah Millerová sdělila AP, že Beatty zemřel přirozenou smrtí obklopen svými nejbližšími. Umělec měl osm dětí ze tří různých manželství.

Autor:

Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...