Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Noví X-Meni přicházejí. Pokračování s názvem Apokalypsa má dnes slavnostní českou premiéru

Kultura

  12:30
PRAHA - Nový filmový snímek z komiksové série X-Men, tentokrát s přízviskem Apokalypsa, bude mít dnes v Praze tuzemskou neveřejnou premiéru. Snímek režíroval stejně jako další tři filmy série Bryan Singer. Do kin film přijde ve čtvrtek 20. května.

Oscar Isaac jako supermutant Apocalypse. foto: Cinemart

Zápletkou je příchod supermutanta Apocalypse, kterého vždy v historii následovali čtyři nohsledi podobní Jezdcům z Apokalypsy. Ty se bude podle textu distributora snažit naverbovat i tentokrát. „Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta, kterého hraje Michael Fassbender, s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout,“ stojí v textu. Ve filmu musí Raven (Jennifer Lawrencová) a profesor X (James McAvoy) zastavit Apokalypsovu cestu globální destrukce a stanout v čele týmu mladých X-Menů v epickém zúčtování se zdánlivě nezastavitelným nepřítelem.

V roli hlavního záporného hrdiny se představí sedmatřicetiletý Oscar Isaac, který je známý díky roli geniálního vědce ve filmu Ex Machina nebo pilotovi Dameronovi ze Star Wars: Síla se probouzí.

Režisér a producent Singer už od svého hraného debutu a vítěze hlavní ceny poroty na festivalu v Sundance Public Access baví diváky filmy, které podle filmových kritiků vynikají vizuálním stylem a propracovanými postavami. Do povědomí se dostal v roce 1995 mysteriózním thrillerem Obvyklí podezřelí, který získal dva Oscary. Následujícím jeho snímkem byl kritikou chválený Nadaný žák, adaptace novely Stephena Kinga s držitelem dvou oscarových nominací Ianem McKellenem v jedné z hlavních rolí. Na kontě má i snímek Superman se vrací a thriller z doby druhé světové války Valkýra s Tomem Cruisem a Kennethem Branaghem. Jeho filmy celosvětově vydělaly přes dvě miliardy dolarů (přes 40 miliard korun).

X-Men: Apokalypsa
X-Men: Apokalypsa: Rose Byrne.
Autor: