Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Peklo bylo za odměnu, tvrdí o natáčení herec Kryštof Hádek

Kultura

PRAHA - S hercem Kryštofem Hádkem jsme mluvili o natáčení a přípravě na roli inspirovanou Egonem Bondym. 3 sezóny v pekle LN označily za film roku.

Kryštof Hádek foto: Tomáš Železný

Plakáty s vaší tváří visí po celé Praze, předtím vámi byla "vytapetovaná" v rámci propagace filmu 2Bobule. Jaké to je, vidět se na každém rohu?
Nijak se v tom nevyžívám. Do očí mě praštil snad jen plakát na Andělu u hotelu Mövenpick: visí přes dva baráky, má na šířku asi padesát metrů. To už mě trochu zarazilo, říkal jsem si, že to je trošku jako Stalin na Rudém náměstí, ale beru to s rezervou. Navíc propagace je věc, která už jde mimo mě, tu neovlivním.

Poznávají vás už lidé na ulici?
To nevím, já se nekoukám. Občas asi ano, ale neoslovují mě.

Ten film má reputaci jedné z největších filmových událostí roku. Už třeba jen to, že na pražskou premiéru hosté dorazili ve společenském. Vnímáte 3 sezóny jako tak významný počin?
Můžu porovnávat své pocity ze scénáře, z natáčení a z výsledku, nějaké filmy už za sebou mám. A ve většině případů byly ty pocity dost nadstandardní. Třeba natáčení bylo podle mě na české poměry hodně dobře připravené a ve velkém stylu.

Co to znamená?
Myslím tím třeba to, že jsme natáčeli na velmi drahých lokacích. Produkce třeba uzavřela v Praze Jindřišskou ulici. Musela zaplatit ušlé zisky tamním podnikům, odklonit dopravu, zajistit staré tramvaje a dobová auta, adekvátně obléct spoustu komparzistů... Díky tomu, že tvůrci toho filmu působí už tolik let v reklamě, je zvyklá na určitý standard práce a pod jistou úroveň nejde. To je hrozně příjemné.

Celý rozhovor s hercem Kryštofem Hádkem si přečtěte v magazínu


ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat