Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pokračování politické satiry: Blonďatá bestie se vrací

Kultura

  11:00
PRAHA - Asi rok po uvedení úspěšného scénického čtení s názvem Blonďatá bestie, jehož hlavní předlohou byla nahrávka rozhovoru několika členů vládní strany Věci veřejné (VV), se v A Studiu Rubín v Praze uskuteční premiéra pokračování satirického večera. Představení s názvem "Blonďatá bestie II. Blonďatá bestie vrací úder" má být především odezvou na dění a výroky při procesu v kauze údajné korupce uvnitř VV.

Inscenace s názvem Blonďatá bestie inspirovaná náhravkou poslankyně Kristýny Kočí. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Inspirací mají být ale třeba i zveřejňované telefonické hovory bývalého pražského primátora Pavla Béma (ODS) s lobbistou Romanem Janouškem.

ČTĚTE TAKÉ:

Politický kabaret připravili režisér Tomáš Svoboda, herec Ondřej Pavelka a dramatik Karel Steigerwald. Podobně jako v loňském představení bude herečka Barbora Poláková hrát nyní již bývalou poslankyni VV Kristýnu Kočí a Lukáš Příkazký šéfa poslanců VV Víta Bártu.

Polákové k tomu podle Svobody přibude role psa poslance Jaroslava Škárky, kterého by měl ztvárnit Jan Vlas. Ten by se měl objevit i v roli Janouška, Béma si má zahrát Příkazký. Večer bude moderovat Pavelka, který se před diváky objeví i jako předseda VV Radek John.

Svoboda již dříve uvedl, že počítá s reprízami. Nevyloučil pokračování po vynesení rozsudku v kauze údajné korupce v rámci VV, v níž obžaloba viní Bártu z toho, že se pokoušel uplatit tehdejší poslance strany Kočí a Škárku.

Hlavní líčení má pokračovat již příští středu. Loňské představení, ve kterém šlo především o výroky Kočí na nahrávce z kavárny, zaznamenalo divácký úspěch. Lidé si oblíbili například píseň Nevinná, kterou nazpívala Poláková.

Autoři: ,