Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Potvrzeno: Balzerová povede Fidlovačku

Kultura

  18:15
PRAHA - Valná hromada Divadla na Fidlovačce schválila Elišku Balzerovou do čela této scény. Balzerová vystřídá Tomáše Töpfera.

Eliška Balzerová foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Na Fidlovačce budu působit ještě překlenovací měsíc jakožto jednatel společnosti, abych jí předal všechny náležitosti," řekl Töpfer, který od 1. září nastoupí do funkce ředitele Divadla na Vinohradech.

PSALI JSME:

Podle Töpfera bude tomuto termínu předcházet ještě druhý krok, kdy na mimořádné valné hromadě Fidlovačky odprodá svůj podíl v nuselské scéně, přestane být spoluvlastníkem a jako vinohradský šéf se tak vyhne možnému střetu zájmů. Na Vinohradech působil jako herec v letech 1988 až 1998.

Nový tým na Fidlovačce teprve vzniká

Eliška Balzerová s Töpferem v roce 1995 iniciovala vznik nadace s cílem otevřít zdevastovanou nuselskou scénu, v níž se téměř dvacet let nehrálo. V říjnu 1998 se to povedlo. Budova je ve správě Prahy 4, nadace ji má v pronájmu. Podle herečky vzniká tým lidí, který se bude starat o další sezony. Má plány s dramaturgií i s režiséry, ale je třeba oslovit spolupracovníky. Je mezi nimi i režisér Pavel Šimák z Ostravy, který už několik inscenací v Nuslích připravil. Ta nejnovější - komedie Neila Simona Řeči, řeči (v originále Rumors) - bude mít v Nuslích premiéru 10. května.

Autoři: ,