Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Režisér Michálek natočí pro HBO krimiseriál Mamon s Matějem Hádkem

Kultura

  18:00
PRAHA - Režisér Vladimír Michálek natočí pro společnost HBO Europe šestidílnou kriminální sérii s pracovním názvem MAMON. V sérii, která vychází z úspěšného norského formátu Mammon, se objeví řada známých herců v čele s Matějem Hádkem a Evou Leimbergerovou. Mysteriózní thriller se bude natáčet v Česku i v zahraničí.

Režisér Vladimír Michálek (uprostřed) s Matějem Hádkem a Evou Leimbergerovou. foto: ČTK

Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu zapleten. Kameramanem cyklu bude Martin Štrba.

„Jde o adaptaci norské minisérie, je to dost ostrý politický seriál, hodně zajímavý. Je to i z novinářského prostředí, třeba jako redakce Respektu, iHned nebo iDnes. Je to převedené do českých reálií, ale principy fungujou stejně,“ řekl Michálek v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Rozhovor s Vladimírem Michálkem čtěte zde:

Jednu z hlavních rolí v seriálu Mamon si zahraje Matěj Hádek.

Společnost HBO Europe vstoupila v posledních letech do české a slovenské hrané tvorby několika projekty. Třídílné drama Hořící keř o důsledcích sebeoběti Jana Palacha a počátcích posrpnové normalizace získalo rekordních jedenáct Českých lvů a řadu dalších zahraničních cen. Obě řady seriálu Terapie o psychologovi a jeho klientech byly vyznamenány cenami Trilobit udělovanými FITES. Divácky nejúspěšnějším titulem v historii HBO je právě odvysílaný romantický seriál Až po uši, který pro HBO Europe natočil režisér Jan Hřebejk.

Autoři: ,

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...