Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Vladivojna vydá soundtrack k seriálu HBO. ‚Vnímám ho jako plnohodnotné album‘

Kultura

  15:00
Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia složila kompletní hudbu k seriálu HBO Až po uši. Stejnojmenný soundtrack vyjde 14. února. Na albu se objeví také hudebníci jako Matěj Ruppert, Beata Hlavenková, Natálie Kocábová nebo Terezie Kovalová. „Při výběru interpretů jsem se řídila srdcem,“ řekla pro Lidovky.cz Vladivojna La Chia.

Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia složila hudbu k seriálu HBO Až po uši. foto: Autobond Group

Vladivojnu La Chiu, která už má na svém kontě nominace na Českého lva a Cenu české filmové kritiky za hudbu k filmu Nevinnost, si opět vybral ke spolupráci režisér Jan Hřebejk. Na posluchače čeká na soundracku 21 tracků - známých z televize, ale i zcela nových. „Je to pro mě výzva a velká radost. Práce mě moc bavila, tím spíš, když šlo o kvalitní seriál, jakým Až po uši je,“ řekla Vladivojna La Chia.

AŽ PO UŠI

V seriálu HBO Až po uši si zahrála například Jana Švandová, Jitka Čvančarová, Aňa Geislerová, Hynek Čermák, Jiří Havelka, Jana Kolesárová a další.

Sama přiznává, že je velkým příznivcem televizní seriálové tvorby. „Myslím si, že svět zažívá zlatý věk televizní tvorby. Za naprosté skvosty, které v posledních letech vznikly, považuji minisérie Temný případ nebo Olive Kitterigová. Taky mám slabost pro zombie filmy a pohltil mě i seriál The Walking dead,“ sdělila autorka seriálového soundracku. Podle vlastních slov ji filmová tvorba baví stejně jako sólová, naopak se při ní často snaží být  ještě preciznější. 

VLADIVOJNA A KAPELA BANANA

  • Zpěvačka Vladivojna La Chia začala po šestileté pauze opět koncertovat se svou původní úspěšnou rockovou kapelou Banana, jejíž koncerty jsou energetickou smrští. 
  • Spolu s Vladivojnou pracuje kapela také na nových písních
  • Vladivojna s Bananou mají za sebou mnoho úspěchů, předskakovali například před skupinou Scorpions či Marylinem Mansonem, či objeli turné se skupinou Waltari
  • Jejich hit La Rezistance se držel několik měsíců na předních příčkách evropských hitparád

„Mimo to, že tu práci miluju, mi ještě kryje záda a pomáhá s financováním sólových aktivit. Filmově jsem pracovala zatím jen s Honzou Hřebejkem, který má na hudbu cit. Docela spolu souzníme. Soundtrack k seriálu Až po uši vnímám jako své plnohodnotné album,“ podotýká muzikantka.

Titulní skladbu Holka nazpívala Vladivojna na soundtracku s Matějem Ruppertem, muzikantka Beata Hlavenková natočila piána a Terezie Kovalová na albu vystupuje jako dvorní violoncellistka Vladivojny. Se zpěvačkou Natálií Kocábovou nazpívala Vladivojna píseň Hřiště, ke které ji inspirovala stejnojmenná píseň, již Kocábová vydala ve své sbírce The dark side of Prague. 

Vladivojna La Chia (druhá zprava) s herečkami seriálu HBO Až po uši Janou Švandovou, Aňou Geislerovou a Annou Polívkovou.

„S Terezií Kovalovovou spolupracuji už od jejích 16 let. Beatu Hlavenkovou jsem oslovila, protože je famózní klavíristka a protože jsem věřila, že některé seriálové kompozice můžou znít úžasně i v sólových klavírních verzích, neboť Beata jim vtiskne duši. A Matěj Ruppert je unikátní drzoun, který mi přišel do duetu Holka jako naprosto ideální partner. Při výběru interpretů jsem se zkrátka řídila srdcem,“ říká Vladivojna, která sama zpívá ve všech skladbách, minimálně coby vokalistka.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...