Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Režisér Spielberg natáčí nový film. Vratislav změnil v Berlín 60. let

USA

  8:05
VARŠAVA - Slavný americký režisér Steven Spielberg natáčí nový film, kvůli němuž se dočasně změnila část Vratislavi v Berlín 60. let. Informuje o tom agentura DPA, podle které bude snímek o studené válce a špionech a chybět nebude ani Berlínská zeď.

Režisér Steven Spielberg. foto: Reuters

Kvůli nové práci se Spielberg vrátil do Polska po více než dvaceti letech, v roce 1993 tam natočil velmi úspěšný Schindlerův seznam. V novém filmu s pracovním názvem „St. James Place“, který se má v kinech objevit v říjnu příštího roku, hraje hlavní úlohu Tom Hanks.

Podle informací, které dosud pronikly na veřejnost, je scénář dílem bratrů Coenových. Pojednává o první výměně špionů mezi Spojenými státy a Sovětským svazem.

Zastrašování obyvatel

Server filmneweurope.com cituje jednoho z vratislavských filmařů, který oznámil, že natáčení v New Yorku už skončilo. Štáb se přesunul do Berlína a Postupimi a nyní je ve Vratislavi.

To na svém webu potvrdil vratislavský list Gazeta Wroclawska. Mimo jiné popisuje přísná opatření, která práci na filmu provázejí, jako je uzavření některých ulic a odklonění autobusových linek. Obyvatelé míst, kde se natáčí, si prý ale stěžují na až brutální zastrašování. Nesmějí prý například vyhlížet z oken. Když tak učiní, svítí jim ochranka lasery do očí.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!