Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Lenost skončila. Převrátí legendární Rolling Stones novým albem hudební scénu naruby?

Zleva Mick Jagger, Ronnie Wood, Jimmy Fallon a Keith Richards pózují fotografům na křtu nového alba Rolling Stones Hackney Diamonds. | foto: ČTK

Premium
Byli jsme líní, zdůvodnil frontman Rolling Stones Mick Jagger fakt, že na nové autorské album kapely museli fanoušci čekat dlouhých osmnáct let. Kapela novinku představila ve středeční, celosvětově očekávané a na YouTube vysílané talk show s moderátorem Jimmym Fallonem.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Poslední album s písněmi autorské dvojice Glimmer Twins neboli Blyštivá dvojčata, tedy Micka Jaggera a Keithe Richardse, vyšlo v roce 2005 pod názvem The Bigger Bang. Od té doby Rolling Stones sice několikrát objeli stadiony celé zeměkoule, v roce 2016 si udělali radost kolekcí bluesových standardů Blue & Lonesome a v roce 2019 vydali silný covidový singl Living In A Ghost Town, ale o albu se jenom spekulovalo. Ostatně, právě posledně jmenovaná píseň měla naznačit, že Rolling Stones ještě do důchodu nejdou.

Pozornost na maximu

Průběžně prosakovaly nejrůznější více či méně zaručené zprávy o jejich pobytu ve studiích i o tom, že novinka se zvolna začíná kompletovat. To třeba když Keith Richards, zjevně se bavící komunikací s fanoušky přes sociální sítě, občas zveřejňoval kratičké záznamy studiových jamů s basistou Donem Wasem nebo svých kytarových rozehrávek. Dokonce ani předloňské úmrtí bubeníka Charlieho Wattse spekulacím neučinilo přítrž, naopak. Zprávy o tom, že „Charlie ještě neřekl poslední slovo“, patřily ke kapelnímu folkloru.

Rolling Stones se podařilo různými cestami vyšroubovat pozornost na maximum – jak by také ne, když už desítky let zní jejich přídomek „Největší rock’n’rollová kapela všech dob“. Odpočítávání na jejich oficiálních webových stránkách a heslo „Nové album, nová hudba, nová éra“ v posledních dnech směřovalo ke středeční půl čtvrté odpolední.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!