Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Satan je můj přítel. Psycholožka a kněz v novém seriálu Zlo objasňují zázraky a démonická posednutí

Seriál Zlo (2019). Tvůrci: Michelle Kingová a Robert King. foto: CBS

PRAHA - Když paranormální jevy řeší přesvědčený skeptik a zapálený věřící, dějí se hodně zajímavé věci. Vypráví o tom nový seriál Zlo (Evil) z produkce televize CBS. Recenze na něj jsou vesměs velmi kladné.
  18:00

Doktorka Kristen Bouchardová (Katja Herbersová) je uznávanou odbornicí na forenzní psychologii. Je si jistá tím, že i za největší záhadou existuje racionální vysvětlení. Cesta ji svede s Davidem Acostou (Mike Colter), bývalým novinářem a nyní aspirujícím knězem. Acosta pracuje jako hodnotitel, který pro církev zkoumá svědectví o zázracích a démonických posednutích. Oba věří v úplně jiná vysvětlení předložených událostí a právě možná proto je z nich tak dynamická dvojice.

Seriál Zlo (2019). Tvůrci: Michelle Kingová a Robert King.
Seriál Zlo (2019). Tvůrci: Michelle Kingová a Robert King.

Za seriálem stojí tvůrčí duo Roberta a Michelle Kingových (oba mají na kontě seriály Dobrá manželka a Dobrý boj). Kritika seriál chválí. „Nádech tajemna a záhadné životy postav jsou těmi hlavními důvody, proč seriál sledovat,“ myslí si Jane Chaneyová z webu Vulture.

„Jsem z toho vystrašená do morku kostí. Je to fantastické,“ napsala Janelle McCammacková z webu Tell-Tale TV. „Zlo je neskutečná zábava, která občas dokáže pořádně vyděsit,“ míní Dustin Rowes z webu Pajiba.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!