Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sex, drogy a rokenrol. Režisér Boyle chystá seriálovou biografii legendární kapely Sex Pistols

Kultura

  5:00
LONDÝN - Vzestup legendární kapely očima úspěšného britského režiséra. V šestidílné sérii si zahrají i hvězdy seriálu Hra o trůny nebo filmového hitu Než skončí léto. Seriál společnosti FX se začne natáčet již 3. března.

Johnny Rotten s kapelou Sex Pistols na koncertě v Amsterodamu v lednu 1977. foto: Nationaal Archief, Den Haag

Seriál Pistol, jak se bude Boyleovo dílo jmenovat, je postaven na biografii Lonely Boy (2016, česky nevyšla) bývalého kytaristy kapely Steva Jonese. V tiskovém prohlášení Boyle popsal 70. léta a vznik Sex Pistols jako moment, kdy se britská společnost navždy změnila. 

Tričko slavné punkové skupiny Sex Pistols s královnou Alžbětou II.
Jediné studiové album skupiny Sex Pistols

„Představte si, jak byste se vkradli do čistých a upravených světů seriálů jako Koruna nebo Panství Downton a začali z plných plic zpívat agresivní písně a svůj vztek směřovat ke všemu, co lidé v nich reprezentují. Takové to tehdy asi bylo,“ popsal Boyle. „Všichni se jich buď báli, nebo se stali jedněmi z nich,“ dodal. 

Čtyřiašedesátiletý britský filmař Danny Boyle se proslavil především snímkem Trainspotting, zaujal ale i filmy Pláž, Steve Jobs či Milionář z chatrče. Posledně jmenovaný snímek získal osm Oscarů, včetně cen za nejlepší film a režii.

Zajímavé je obsazení seriálu. Punkerku Pamelu Rookeovou, které se neřeklo jinak než Jordan, si zahraje Maisie Williamsová, známá jako Arya Stark ze Hry o trůny. Kytaristu Sex Pistols Steva Jonese ztvární australský herec Toby Wallace, který na sebe upozornil výtečným loňským dramatem Než skončí léto

Zatím není jasné, jak se k seriálu staví sám Steve Jones, autor knižní předlohy. V roce 2019 ale na sociálních sítích myšlenku adaptace své knihy odsoudil, když se právě pokoušela získat společnost Starlight Films. „Aby bylo jasno, případný film by byl neautorizovaný, neoficiální a rozhodně nepodporovaný kapelou Sex Pistols,“ napsal tehdy.

Autor:

Mohlo by vás zajímat