Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skladatel Philip Glass přijede příští rok do Ostravy

Kultura

  13:10
OSTRAVA - Jeden z nejvýznamnějších skladatelů soudobé vážné hudby, pianista Philip Glass, zavítá příští léto do Ostravy.

Hudební skladatel Philip Glass foto: archiv LN - Jindřich Mynařík

Jako lektor i jako umělec se Philip Glass zúčastní dalšího ročníku festivalu Ostravské dny nové hudby. Přehlídka se uskuteční od 12. srpna do 1. září 2013. Podle pořadatelů půjde o největší hvězdu dosavadní historie akce. O Glassově účasti prý jednali celkem čtyři roky.

Účast Philipa Glasse v těchto dnech v USA zajistili výkonná ředitelka Ostravského centra nové hudby a umělecký ředitel festivalu Petr Kotík. "Už to máme potvrzené. Nyní čekáme na podrobnosti. Především to, jaké skladby se v Ostravě budou hrát, abychom zajistili vše potřebné po technické stránce," uvedla koordinátorka projektu Kristýna Zelinská.

Einstein na pláži i Hodiny

Glass se narodil v roce 1937. Americký hudební skladatel patří společně se Stevem Reichem, Terrym Rileyem, Johnem Adamsem a Michaelem Nymanem k nejznámějším současným minimalistickým skladatelům.

K jeho skladbám z raného období patří Music in Fifths, Music in Similar Motion, Music With Changing Parts, Music In Twelve Parts, Northstar a opera Einstein na pláži. Jeho pozdější tvorba zahrnuje hudbu komorní, orchestrální, vokální, operní, scénickou i filmovou. Mezi jeho nejznámější díla patří hudba k filmům Hodiny nebo Kundun.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
Údržba strojů na 2 směny/12 (35000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 35 000 Kč

Mohlo by vás zajímat