Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skladatel Philip Glass přijede příští rok do Ostravy

Kultura

  13:10
OSTRAVA - Jeden z nejvýznamnějších skladatelů soudobé vážné hudby, pianista Philip Glass, zavítá příští léto do Ostravy.

Hudební skladatel Philip Glass foto: archiv LN - Jindřich Mynařík

Jako lektor i jako umělec se Philip Glass zúčastní dalšího ročníku festivalu Ostravské dny nové hudby. Přehlídka se uskuteční od 12. srpna do 1. září 2013. Podle pořadatelů půjde o největší hvězdu dosavadní historie akce. O Glassově účasti prý jednali celkem čtyři roky.

Účast Philipa Glasse v těchto dnech v USA zajistili výkonná ředitelka Ostravského centra nové hudby a umělecký ředitel festivalu Petr Kotík. "Už to máme potvrzené. Nyní čekáme na podrobnosti. Především to, jaké skladby se v Ostravě budou hrát, abychom zajistili vše potřebné po technické stránce," uvedla koordinátorka projektu Kristýna Zelinská.

Einstein na pláži i Hodiny

Glass se narodil v roce 1937. Americký hudební skladatel patří společně se Stevem Reichem, Terrym Rileyem, Johnem Adamsem a Michaelem Nymanem k nejznámějším současným minimalistickým skladatelům.

K jeho skladbám z raného období patří Music in Fifths, Music in Similar Motion, Music With Changing Parts, Music In Twelve Parts, Northstar a opera Einstein na pláži. Jeho pozdější tvorba zahrnuje hudbu komorní, orchestrální, vokální, operní, scénickou i filmovou. Mezi jeho nejznámější díla patří hudba k filmům Hodiny nebo Kundun.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat