Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stovky umělců věnovaly díla do aukce pro Konto Bariéry

Kultura

  17:10
PRAHA - Jedenáctá aukce, kterou pořádá Nadace Charty 77, nabízí celkem 436 děl věnovaných 383 výtvarníky.

Eva Šebíková: Dostihy, olej na plátně, 2011, 100 x 150 cm foto: Reprofoto

Pořídit si výtvarná díla od významných českých umělců a zároveň přispět handicapovaným studentům mohou zájemci 9. prosince na aukci Nadace Charty 77 v pražském Karolinu.

Zúčatnění výtvarníci poskytují svá díla do aukce nezištně a výtěžek je určen výhradně pro Konto Bariéry. Mezi umělci, jejichž díla si zájemci mohou v dražbě koupit, jsou například Jiří Anderle, Tomáš Bím, Josef Bolf, Adolf Born, Pavel Brázda, Kurt Gebauer, Krištof Kintera, Jan Koblasa, Aleš Lamr, Zdeněk Sýkora, Adriena Šimotová či Olbram Zoubek.

Nač půjde výtěžek aukce?

Výtěžek již tradičně poputuje na Stipendium Bariéry. Fond je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Středoškolákům (od druhého ročníku studia) a vysokoškolákům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000 až 4000 korun na jejich konto. Tento příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Ve školním roce 2012/2013 podporuje Konto Bariéry 62 studentů, z toho 51 jich pokračuje z předchozích let a 11 studentů nově přibylo.

Dražená díla budou vystavena od středy 21. listopadu do pátku 7. prosince, vždy od 10 do 18 hodin v Křížové chodbě pražského Karolina. Vlastní aukce výtvarných děl proběhne v neděli 9. prosince od 13 hodin v Modré posluchárně Karolina.

Autor: