Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ulicemi Prahy budou znít audioknihy

Kultura

  19:17
PRAHA - Pražané se mohou v ulicích metropole zaposlouchat do audioknih od pěti českých autorů. Brumlovkou se z reproduktorů ve tvaru ptačích budek budou linout slova Petra Síse, ve Stromovce pak v podání Báry Hrzánové zazní Šrutovi Lichožrouti.

Posluchači se s vybranými tituly budou v pražských čtvrtích setkávat až do neděle 23. října. Informovala o tom mluvčí Městské knihovny v Praze Lenka Hanzlíková.

Literatura je součástí Prahy

Knihovna akci pořádá v rámci projektu Praha město literatury, jehož cílem je upozornit obyvatele, že čtení a knihy jsou nedílnou součástí české metropole. "Místa i knihy byly vybrány tak, aby spolu vzájemně souznily a čtení nebylo pro místo rušivým elementem, ale naopak důvodem, aby se chodec-čtenář na chvilku zastavil a zaposlouchal," uvedla Hanzlíková.

Chodci se se současnou literaturou mohou setkat u Národní technické knihovny v Dejvicích, kde budou znít Povídky z prvního a druhého poločasu v podání Ivana Trojana. V krátkých příbězích v nich Ota Pavel a Petr Feldstein vzpomínají na slavného českého fotbalistu Josefa Masopusta.

Ve Stromovce zazní hlas Barbory Hrzánové

Stromovka bude "patřit" Lichožroutům od Pavla Šruta, takže hlas herečky Barbory Hrzánové kolemjdoucím objasní, proč je v každé várce vypraného prádla alespoň jedna ponožka lichá.

Audioknihy budou znít i na Brumlovce (Petr Sís: Tajemství červené krabičky) a v malebné Františkánské zahradě v centru Prahy (Lenka Reinerová: Kavárna nad Prahou).

ČTĚTE TAKÉ:

Příští týden pak čtveřici audioknih doplní Puntíkáři Miloše Kratochvíla, kterým svůj hlas propůjčil herec David Prachař. Znít bude z náměstí Míru. "Každé místo je označeno QR kódem, který posluchače navede na webovou stránku, kde jsou uvedeny všechny důležité informace, jako název, autor nebo krátká anotace," dodává koordinátorka projektu Praha město literatury Jaroslava Štěrbová.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat