Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Unchain My Heart, zachraptí v květnu v Praze Joe Cocker

Kultura

  16:15
PRAHA - Držitel Grammy, Zlatého glóbu i Řádu britského impéria v pražské O2 areně představí nové album Fire It Up i své klasické hity.

Britský hudebník Joe Cocker foto: cocker.com

Britský zpěvák Joe Cocker vystoupí 19. května příštího roku v pražské O2 areně. Interpret proslulý svým jedinečným hlasem představí nové album Fire It Up. Do metropole se vrátí po třech letech, na stejném místě koncertoval v listopadu 2010.

Joe Cocker

Narodil se 20. května 1944 jako John Robert Cocker v Sheffieldu. S hudbou začínal jako bubeník. První vrchol popularity zažil zpěvák s nezaměnitelným chraplavým hlasem v roce 1969 po vystoupení na Woodstocku. Poté prožil divoké období, kdy holdoval alkoholu i drogám. Za svou dlouhou kariéru stihl vydat řadu dobře přijatých studiových i koncertních nahrávek.

Cocker navštíví Prahu v rámci svého evropského halového turné Fire It Up. Stejnojmenné album obsahuje klasické soulové písně, balady i energické skladby. "Natáčet desky je pro mě tak trochu jako malovat obraz. Máte tucet písní, a každá má jinou barvu - nemám rád, když všechny mají jednu náladu," uvedl Cocker, jenž obdržel cenu Grammy, Zlatý glóbus i Řád britského impéria.

Vedle novinek na novém turné nabídne také klasické hity jako You Can Leave Your Hat On, Unchain My Heart nebo Up Where We Belong.

Autoři: ,