Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Paříži se budou dražit fotografie Sudka i Koudelky

Kultura

  7:00
PAŘÍŽ - Paříž se v polovině listopadu stane světovou metropolí fotografie. Kromě tradičního veletrhu Paris Photo uspořádá 80 výstav i aukce včetně dražby 65 aktů proslulé agentury Magnum Photos.

Zátiší Josefa Sudka bude součástí pařížské dražby

Mezi draženými autory bude podle agentury AFP i Josef Koudelka. Podle webových stránek aukční síně budou mezi dalšími nabízenými fotografiemi také dvě fotografie Josefa Sudka z cyklu Labyrinty a jedno dílo Jaroslava Rösslera.

Dražbu fotografií uspořádá aukční síň Sotheby's 16. listopadu. Kromě českých autorů budou k mání díla světových fotografů od Henriho Cartiera-Bressona po Helmuta Newtona.

Převaha hmoty nad duchem

Jenom dražba fotografií z Magnum Photos by měla vynést mezi 100 tisíci a 200 tisíci eury (zhruba 2,5 až pět milionů korun) a výtěžek má připadnout nadaci fotografické agentury, která letos slaví 65 let existence.

V aukční síni Christie's bude do souběžně konané dražby nabídnut stříbrný tisk od Mana Raye z roku 1929 "Primat de la matiere sur la pensée" (Převaha hmoty nad duchem). Očekává se, že se vydraží za 180 tisíc až 200 tisíc eur.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!