Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Trutnově začala výstava 40 jazzových fotografů

Kultura

  7:00
TRUTNOV - Ve výstavních prostorách trutnovské radnice se koná výstava snímků čtyř desítek profesionálních jazzových fotografů z celého světa nazvaná Jazz World Photo.

Výstava jazzových fotografů Jazz World Photo v Trutnově foto: ČTK

Na výstavu naváže předsunutý koncert letošního 15. ročníku festivalu Jazzinec 2013. Výstava přibližuje snímky fotografů z různých zemí. "Jejich vášní je jazz, jehož prchavé okamžiky a vypjaté emoce se snaží zachytit svými objektivy," uvedl dramaturg festivalu Tomáš Katschner.

Každý z autorů je na výstavě zastoupen jedinou fotografií. K vidění je zde i snímek Chicka Corey, za který Pavel Korbut získal od Jazz Journalist Association ocenění Fotografie roku 2012. Expozice bude otevřena do 15. února.

Výstava jazzových fotografů Jazz World Photo v Trutnově

Součástí doprovodného programu festivalu Jazzinec budou i další dvě výstavy, od 21. února to bude přehlídka snímků Pavla Váchy z 60. let nazvaná Jazzové vzpomínky, od 25. dubna ji vystřídá výstava Tóny jazzu trutnovského fotografa Jaroslava Jirmana.

Jazz v popu i v písničkářství

Festival Jazzinec, který se v Trutnově koná od roku 1999, nabízí možnost seznámení se současným hudebním děním napříč všemi žánry. "Jako protiváhu modernímu a swingujícímu jazzu uvádí aktuální počiny z domácí nemainstreamové scény, ale i přesahy do oblasti kvalitní popmusic, zahraniční world music a moderního písničkářství," uvedl Katschner.

V letošním programu vystoupí v Trutnově od února do dubna například Frank Gambale High Nature Trio, Erik Truffaz Quartet či mladá písničkářka Anna Aaron a další.

Autor:

Mohlo by vás zajímat