Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Válka proti scvrkávání varlat. Hartlův film Prvok, Šampón, Tečka a Karel se představuje v první ukázce

Natáčení snímku Prvok, Šampón, Tečka a Karel režiséra Patrika Hartla. foto: ČTK

PRAHA - Čtyři kamarádi na válečné stezce proti stárnutí a krizi středního věku. Komediální film na motivy oblíbeného bestselleru zavítá do českých kin 29. července.
  14:00

Prvok (Martin Pechlát), Šampón (David Švehlík), Tečka (Hynek Čermák) a Karel (Martin Hoffman) jsou čtyři velmi dobří kamarádi, kteří se už nějaký ten rok znají. Se stárnutím se rozhodnou zatočit rázně - vymyslí si odvážnou hru s téměř nesplnitelnými úkoly.

Natáčení filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2020). Režie: Patrik Hartl.
Natáčení filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2020). Režie: Patrik Hartl.

Patrik Hartl film podle své vlastní knihy natočil sám. „Jsem dokonale šťastný. Mám herecké obsazení snů. Kluci jsou napěchovaní talentem. Známe se už roky, takže moc dobře vím, co dokážou. Na jejich výkony se strašně těším. Dokud jsme nezačali točit, pořád jsem měl obavy, aby se nám je podařilo dát dohromady,“ sdělil Hartl.

Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový Prvok je vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ dodává Hartl.

K filmové podobě napsal Patrik Hartl i scénář a připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čeká i pár překvapení.

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyšla v roce 2012 a díky oblibě u čtenářů se dočkala několika dotisků. Následující Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Poslední kniha Nejlepší víkend vyšla v nákladu 200 tisíc kusů, všech jeho knih se během sedmi let podle knihkupců prodalo 800 tisíc. 

Film doprovází audiokniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel, kterou namluvil Martin Hofmann a vydal Supraphon. Filmovou píseň Romana Holého s názvem Dobrá zpráva nazpívali Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!