Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Zkoušel to na mě s pistolí u pasu.‘ Na list obtěžovatelů přibyli i Hoffman se Seagalem

Kultura

  14:00
Weinsteinova sexuální aféra vyvolala v Hollywoodu „sexuální čistku“. Z nepřijatelného sexuálního chování a obtěžování jsou obviňováni herci, režiséři i producenti. Nařčených stále přibývá. Mezi posledními se objevili i herci Dustin Hoffman a Steven Seagal.

americký herec Steven Seagal. foto: Reprofoto

Harvey Weinstein, Lars von Trier, Ben Affleck i jeho bratr Casey, James Toback nebo třeba Kevin Spacey. List hollywoodských sexuálních predátorů obsahuje jména významných postav světové kinematografie a přibývají na něj stále další.

Spaceyho skandál asi zabil Franka Underwooda. Tvůrci House of Cards s hercem kvůli obtěžování skončili

V minulých dnech se mezi obviněnými ocitl i představitel akčních hrdinů Steven Seagal. Obvinila  hoherečka Julianna Marguiles. Seagal se o ní měl snažit ve svém hotelovém pokoji a přitom jí dokonce neustále ukazovat, že má u pasu pistoli. „Nechápu, jak jsem se z toho pokoje mohla dostat,“ vzpomíná Marguiles. 

Herec Dustin Hoffman údajně před více než třiceti lety při natáčení obtěžoval mladou kolegyni. Obvinění učiněné v současné vypjaté atmosféře přimělo Hoffmana vydat prohlášení, podle nějž sexuální obtěžování „nereflektuje, kdo ve skutečnosti je“: „Chovám k ženám ten nejvyšší respekt a cítím se hrozně, jestliže něco z toho, co jsem snad udělal, ji mohlo přivést do nepříjemné situace. Omlouvám se.“

Americký herec Dustin Hoffman v srpnu 2017.

Ušetřen nezůstal ani producent Bob Weinstein, bratr Harveyho Weinsteina, jehož aféra „padání hlav“ v Hollywoodu vyvolala. Toho obvinila producentka Amanda Siegelová. Bob Weinstein ji měl pozvat na večeři a dělat oplzlé návrhy.

Filmový producent David Guillod (Atomic Blonde, Ask me Anything) měl zdrogovat herečku Jessicu Barthovou. Barthová vypovídala i na policii. Podle ní ji Guillod začal vyhrožovat, pokud někomu něco poví. Guillod dobrovolně odešel z producentské firmy Primary Wave Entertainment, kterou pomáhal založit.

Herec a komik Andy Dick (Road Trip, Hele vole, kde mám káru?) byl obviněn hned několika lidmi ze sahání na intimní místa a nedovoleného líbání/olizování. Dick pro web The Hollywood Reporter přiznal, že došlo k nevyžádaným orálním kontaktům, ale nařčení z osahávání odmítl. Herec byl propušten z natáčení filmu, na kterém pracoval.

Mezi obviněnými jsou nicméně i tací, kteří nařčení odmítají a hodlají se proti nim bránit. Režisér a producent Brett Ratner (X-Men: Poslední vzdor) zažaloval pro pomluvu ženu, která jej na sociální síti Facebook obvinila ze znásilnění, k němuž mělo dojít před dvanácti lety. Kromě toho měl ale Rattner obtěžovat i dalších pět žen. Mezi nimi i herečku Olivii Munnovou nebo Natashu Henstridgeovou.

Producent Brett Ratner.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!