Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zpěvem ohromil svět. Teď se Brit Paul Potts představí Praze

Kultura

  14:46
PRAHA - VIDEO UVNITŘ Na pátém ročníku festival Prague Proms dnes ve Smetanově síni Obecního domu v Praze zazpívá anglický tenorista Paul Potts. Překvapivý vítěz soutěže Britain's Got Talent, jehož příběh outsidera, který dosáhl úspěchu a popularity, před časem dojal davy i porotu. Rodák z Bristolu se na veřejném vystoupení v České republice představí poprvé. Jedna z největších hvězd festivalu představí své nové album Passione.

Paul Potts foto: farm2.static.flickr.com

Pottsovo vystoupení doprovodí Český národní symfonický orchestr, který se podílel i na natáčení jeho alba. Festival Prague Proms byl zahájen 17. července koncertem s názvem Dvořákova noc v provedení Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou šéfdirigenta Libora Peška.Přehlídka klasické a jazzové hudby skončí 2. srpna. Kromě Obecního domu se budou koncerty konat na Žofíně, v jazz klubu Reduta, v Anežském klášteře a v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.Festival vznikl v roce 2005 jako "vyplnění" prostoru mezi dvěma hlavními festivaly - Pražským jarem a Pražským podzimem. Organizátoři zprvu chtěli přilákat zejména zahraniční turisty. S postupem času však rostla obliba festivalu i mezi domácím publikem. Více informací se nachází na www.pragueproms.cz.
Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...