Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZZ Top vyráží do Evropy z Prahy

Kultura

  14:16
PRAHA - Vousáči z blues-rockové skupiny ZZ Top si vybrali Prahu pro první koncert svého letošního evropského turné. Slavné Texaské trio zahraje 26. května v pražské Tesla Areně. Podle pořadatelů čeká diváky minimálně devadesátiminutový koncert, skupina si kromě několika tun dalšího vybavení přiveze i velkou LED obrazovku.

Jako předkapela se představí česko-americká bluesrocková skupina The Cell, která už v této roli hrála před Johnem Mayallem, The Sweet a Tito and Tarantula.

"ZZ Top jsou v Praze již od neděle, ale o jejich programu nic nevíme. Nechtějí být rušeni, aby se mohli připravit na úvodní koncert svého turné," řekl za pořadatele Jiří Sedlák.

Organizátor musel najít vhodné golfové hřiště
Pořadatel koncertu Jiří Borek dodal, že k nejzajímavějším požadavkům managementu kapely patří vytipování golfového hřiště, kam by si bubeník Frank Beard mohl jít v případě zájmu zahrát.

Po Praze, kde začne koncert v 19:30, následuje druhý den vystoupení v německém Lipsku a do 14. června navštíví skupina, která je od roku 2004 členem rock´n´rollové síně slávy, dalších 12 měst v Evropě. Ihned poté absolvují velké americké turné s kapelou Aerosmith.

Kapela ZZ Top se v Praze poprvé představila v únoru 1997. Po onemocnění jednoho ze členů kapely zrušila brněnský koncert chystaný na červen 2000, v moravské metropoli se nakonec představili o dva roky později.

ZZ Top od svého vzniku v roce 1969 hrají v nezměněném trojčlenném složení, které tvoří kytarista Billy F. Gibbons, baskytarista Dusty Hill a bubeník Frank Beard. Jejich živé vystupování je pověstné svou energií. Pro jejich styl se vžilo označení jižanský rock.

Texty skladeb populárního tria jsou plné narážek na pop kulturu, erotických dvojsmyslností, zpívají často o rychlých autech, levných brýlích, televizi a podobně. Mezi jejich hity patří skladby La Grange, Tush či Gimme All Your Lovin´.

Největších komerčních úspěchů dosáhli v 70. a 80. letech minulého století, kdy například prodali přes 20 milionů kusů alba Eliminator. Loni jim vyšla zatím poslední deska a DVD Live from Texas.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...