Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Orientace

Léto v pražské džungli. Po roční pauze se do metropole vrací Landscape Festival

Setkání židlí a stolků se zelení v kolejišti. Nákladové nádraží Žižkov nabízí přízračné zážitky a Landscape Festival je dotváří. foto: MÓD ARCHITEKTI

Letní krajinářský festival, to zní jako z vlastivědy 19. století. Nebo z televizního seriálu Vraždy v Midsomeru, který si lebedí v prostředí „staré dobré Anglie“. Leč úřední název je Landscape Festival, aby zněl světově. Ale nehledejte v tom výsměch. Pořadatelé, tedy Galerie Jaroslava Fragnera, vědí, která bije, a v duši mají smysl pro staré dobré krajinářství. Dokládají, že nejde o žádnou historickou veteš.
  12:00

Landscape Festival Praha

Od konce června do konce září lákají na místa největších urbanistických projektů v české metropoli. Na místa, kde se dozvíme, jak město nakládá s veřejným prostorem. Lze to vnímat různě. Pro někoho jsou to místa, kde se odehrávají bitvy mezi tradicionalisty a developery, kde rozhodují politické a byznysové vlivy, ba i úplatky. Pro jiné místa mizející pražské džungle, chcete-li divočiny. A pro jiné zase místa střetů i komunikace mezi urbanisty, podnikateli, městskou správou a veřejností.

Jak asi tušíte, tu poslední skupinu reprezentují pořadatelé festivalu. Z ní se bude rekrutovat i nejvíce zájemců, které festivalové akce osloví – myšleno výstavy, expozice, prezentace projektů, přednášky, debaty a podobně (rozpis najdete na webu www.landscape-festival.cz).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!