Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Firefox 3 beta 1 ke stažení

Věda

  6:00
Jeden z nejpoužívanějších internetových prohlížečů současnosti – Mozilla Firefox – dospěl do 3. verze. Zatím se tedy jedná pouze o betu, ale už nyní si můžete udělat představu, jakým směrem se bude nový Firefox ubírat. Beta verze je k dispozici i v české lokalizaci.

Mozilla Firefox. foto: Mozilla.orgReprofoto

Počátkem tohoto týdne uvolnila společnost Mozilla novou generaci svého prohlížeče Firefox. Ta je určena pouze k testovacím účelům, na finální verzi si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Zajištěna totiž není plná podpora rozšiřujících doplňků (tzv. add-ons) z předcházející verze a samozřejmě také chvíli trvá, než se vše doladí.

Hlavní novinkou Firefoxu 3 je jádro Gecko 1.9, které by mělo zajistit vyšší stabilitu a rychlost prohlížeče. Velká pozornost při vývoji byla věnována především bezpečnosti. Jedním klikem půjde například získat informace o vlastníkovi stránky, zabudovaná bude rovněž ochrana proti Malwaru a prohlížeč bude spolupracovat s antivirovým programem v počítači. Tvůrci nového Firefoxu také slibují jednodušší správu hesel, snazší instalaci doplňků a jejich automatickou aktualizaci, nového manažera stahování schopného navázat spojení při restartu prohlížeče a mnoho dalších vylepšení, jejichž seznam naleznete zde.

Nový Firefox 3 Beta 1 lze provozovat na operačních systémech Windows (2000, XP, Vista), Mac OS X a Linux. Prohlížeč je plně lokalizován do 21 světových jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Instalační balíček má přibližně 6 MB.

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...