Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Gmail má 13 nových funkcí

Věda

  6:00
Oblíbený e-mailový prohlížeč Gmail od společnosti Google se dočkal třinácti nových vylepšení. Ty jsou sice zatím ve stádiu testování, nicméně už teď si je můžete aktivovat a vyzkoušet.

Gmail foto: Jiří PešekLidovky.cz

Nové funkce jsou k dispozici pouze v anglické verzi klienta, takže je pro jejich zapnutí nejdříve nutné zajít do nastavení Gmailu a přepnout jazyk na English (UK nebo US). Poté se v horní liště objeví nová položka New! Gmail Labs a zelená ikonka laboratorní zkumavky, která vás přivede do nastavení, v němž si můžete jednotlivé novinky povolit. Jakmile bude vše hotovo, není problém si opět zapnout českou lokalizaci, nové funkce zůstanou aktivní. Gmail Labs vyžaduje internetový prohlížeč Firefox ve druhé verzi či Internet Explorer 7.

Quick links – Do levého sloupce přidá okénko s možností vložení rychlých odkazů v rámci Gmailu. Můžete ho použít pro ukládání častých dotazů vyhledávání, důležitých zpráv atd.

Superstars – Jednotlivé maily bude možné označit jednou z mnoha předdefinovaných ikonek, což umožní lepší orientaci ve zprávách. Až do této chvíle bylo možné maily označit jen za pomoci žluté hvězdičky.

Pictures in chat – V chatovacím okénku zobrazí fotku z profilu uživatele, tzv. avatar.

Fixed width font – Při čtení mailu bude možné zprávu znázornit s pevnou šířkou písma.

Custom keyboard shortcuts – Používáte-li v Gmailu klávesové zkratky, zaškrtnutí teto volby vám přidá novou kartu Nastavení, v níž si můžete přemapovat klávesy na různé akce.

Mouse gestures – Gesta myší jsou známé z nadstaveb i ze standardní výbavy některých webových prohlížečů, nově se však objevily také v Gmailu. Díky nim půjde lehce přecházet mezi e-mailovými zprávami.

Signature tweaks – Umístí váš podpis před citovaný text v odpovědi.

Random signature – Náhodný podpis.

Custom date formats – Dovolí vám vybrat si z několika formátů data a času, nebo je ponechat podle jazykového nastavení.

Muzzle – Skryje zprávy statusů vašich přátel.

Old Snakey – Na hlavní stránce klienta si budete moci zahrát hru had. Tu spustíte klávesovou zkratkou „&“.

Email Addict – Gmail myslí i na váš odpočinek. Po kliknutí na záložku Take a break se na 15 minut „zablokuje“ obrazovka – naskočí okénko s odpočítáváním času – a vy se po celou tuto dobu stanete neviditelní v chatu.

Hide Unread Counts – Schová počítadlo nepřečtených zpráv.

Autor: