Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hrajeme si: Lumíci se vracejí!

Věda

  10:00
Na počátku 90. let to byl opravdový herní hit prostupující napříč platformami a našel se jen málokdo, komu by slova Lemmings nebo Lumíci nic neříkala. Nyní může stejná mánie vypuknout nanovo, protože se objevila perfektní předělávka.

Lemmins - hlavní menu. foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

Jen pár informací pro ty, kterým by hra nebyla povědomá podle okolních obrázků. Základem všeho jsou zde lumíci, podivná zvířátka se zelenou hřívou, která neumějí nic jiného, než jen tupě kráčet vpřed a je jim úplně jedno, jestli přitom napochodují do propasti plné rozžhavené lávy.

Lemmins

A právě zde přichází vaše role. Jednotlivým lumíkům přiřazujete nejrůznější role, které máte na spodní liště. Jednoho tak necháte prokopat stěnu, dalšího použijete k zablokování ostatních, zatímco třetí bude stavět schody. Cílem hry je dostat předepsaný počet jedinců k východu.
 
Lemmins

Hra obsahuje všechny původní úrovně, autor k nim přidává ještě pár vlastních. Grafika je mírně vylepšená, stále však působí autentickým dojmem, což je jen a jen ku prospěchu celé věci.

Nyní tak máte jedinečnou šanci nostalgicky si zavzpomínat na dobu svého mládí, anebo naopak podniknout zajímavou exkurzi do herní historie. Tak jako tak nebudete zklamáni.

Stahujte zde.

Autor:
Témata: Zábava