Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hrajeme si: WolfQuest – vlčí život

Věda

  10:00
Dnes si představíme hru, jejímž hlavním hrdinou je vlk, který se musí postarat sám o sebe v drsné horské přírodě. Ačkoli to může znít jako pořádná nuda, zábavnost hraní předčí všechna vaše očekávání.

WolfQuest a jeho hlavní hrdina. foto: WolfQuestReprofoto

K dobrému pocitu z hraní přispívá především dobře vyvedená grafika mající předlohu ve skutečném pohoří na území Yellowstonského národního parku. Zde často narazíte na tak úchvatné přírodní scenérie, že se jimi budete jen tak pro zábavu kochat a úplně zapomenete, že hrajete nějakou počítačovou hru.

WolfQuest

Ta ve svých základech těží hned z několika žánrů. Ze začátku se jeví jako kterékoli jiné RPG. Svému hrdinovi vyberete vzhled a vlastnosti a poté se s ním pustíte do širého světa. Z okolních obrázků je doufám patrné, že se nejedná o nějakého člověka, ale úplně obyčejného vlka.

A co všechno s ním můžete v čarokrásné divočině podnikat? Prakticky cokoli – hra je absolutně nelineární, někdy se k nelibosti akčních hráčů dlouhé minuty nic neděje. Vyvolává to však zajímavou filozofickou úvahu: když máte ve hře za hlavního hrdinu člověka, ten musí obvykle plnit nějakou množinu úkolů, a jeho jednání tak prakticky pozbývá veškeré svobody. Naopak vlk v této hře už svobodnější být ani nemůže. Máme tedy zvířatům co závidět?

WolfQuest

Ovšem zpátky ve hře. I zde na vás čekají nějaké ty povinnosti. V první řadě se musíte postarat o potravu. Asi si představíte, že s takovým predátorem jako je vlk to určitě nebude nic složitého. Avšak pozor, pokud se hned zkraje hry pustíte do nějakého velkého zvířete, budete nemile překvapeni. Nejprve je nutné nasbírat patřičné zkušenosti lovem malých hlodavců a podobné havěti.

Další působivé okamžiky ve hře nastávají při setkání s dalšími vlky. Těch sice není ve hře mnoho, protože jsou to spíše samotářská zvířata, ale když už na nutnost komunikace přijde, rozhodně to stojí za to. Můžete se například sdružit do smečky a podniknout lov spolu a to pak hra dostává podmanivý akční náboj.

WolfQuest

Všem zájemcům o netradiční hráčský zážitek tak titul vřele doporučuji. Možná může po čase začít nudit, ale ten pocit být vlkem rozhodně stojí za to.

Domovská stránka projektu

Autor: